1. Ana Sayfa
  2. Anne & Bebek & Çocuk

Annelerin Tercihi En İyi Bebek Arabası Tavsiyeleri (2023)

En iyi bebek arabası tavsiyelerini sizler için sıraladık. Annelerin tercihi çok satan ve ucuz bebek arabalarını hemen inceleyin.

Parasını Hak Etti Diyeceğiniz En İyi Bebek Arabası Tavsiyeleri (2023)
en iyi bebek arabasi tavsiyeleri onerileri
0

En iyi bebek arabası tavsiyeleri ile karşınızdayız. Bebek arabası almadan önce bu yazıyı incelemeniz oldukça faydalı olacaktır. Çünkü bu yazıda hangi bebek arabasını tercih etmeniz gerektiğine dair işinize yarayacak farklı bilgilere yer verdik.

Bebeğinizin konforu, güvenliği bu tür ürünlerde önemlidir. Hava koşulları, ekstra eşya kapasitesi, kurulum kolaylığı ve aklınıza gelebilecek her fonksiyonunu göz önünde bulundurarak bir liste hazırladık. En iyi bebek arabası hangisi? sorusuna net bir cevap alabileceksiniz. Bebek arabası önerileri arasından hangisini seçerseniz seçin memnun kalacağınıza eminiz. Çünkü bu listede bütçesi olmayanlar içinde en iyisine yer verdik.

En İyi Bebek Arabası Tavsiye Listesi

Sıra NoModelPuanı
1Huggy Egg10/10
24 Baby Olympus10/9.9
3Kraft10/9.9
4Casual10/9.8
5Snopy10/9.8
6Xiaomi Mitu10/9.8
7Quinny Zapp Flex10/9.9
8Maxi-Cosi Gia10/9.9
9Deyzkids10/9.8
10Pierre Cardin10/9.8

1Huggy Egg 6 İn 1 Travel Sistem Bebek Arabası

en iyi bebek arabasi markalari huggy
en iyi bebek arabasi markalari huggy

Travel sistem bebek arabaları arasında en çok tercih edilen modellerden biri de Huggy markasına ait 6 İn 1 Travel sistem krem renk bebek arabası modeli. Dünya kalite standartlarına uygun olan bu ürün, Avrupa Birliği güvenlik kriterlerine uygun olarak tasarlanmış.

Bebek arabası, portbebe, oto koltuğu, ana kucağı ve taşıma koltuğu olarak kullanılabiliyor. Yüksek teknolojili ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş. Oturma ünitesini yerinden çıkarmadan dilediğiniz yöne doğru çevirebiliyorsunuz. Aynı zamanda tutma kolunun yan kısmında bulunan fren kilit sistemi sayesinde bebek arabasını dilediğiniz anda tek elinizle frenleyebiliyorsunuz.

24 Baby Olympus

en iyi bebek arabasi tavsiyeleri 4 baby
en iyi bebek arabasi tavsiyeleri 4 baby

4 Baby markasına ait bir ürün. Travel sistem bebek arabası, puset, termal çanta ve sepet beşik olarak tam 4 farklı şekilde kullanılabiliyor. Dörtlü set takımında satılan bu ürün yine ebeveynler tarafından en çok tercih edilen modeller arasında. Farklı pozisyonlara ayarlanabilen sırt dayanağı, ayarlanabilir ayak dayanağı, 5 noktalı emniyet kemeri, tam kapanabilen tente ve katlandıktan sonra ayakta kendiliğinden durabilme özellikleri sayesinde çok fonksiyonlu bir ürün.

3Kraft

en iyi bebek arabasi onerileri kraft
en iyi bebek arabasi onerileri kraft

Çift yönlü kullanımları destekleyen ve profesyonelce tasarlanmış olan Kraft Time X, Travel sisteme sahiptir. Estetik tasarımı ile karşımıza çıkan arabayı bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabilirsiniz. Bu model 3 farklı sırt pozisyonuna sahip olmakla birlikte bebeğinizi zararlı güneş ışınlarından koruyabileceğiniz UV korumalı tenteyle beraber gelmektedir. Ayrıca birlikte teslim edilen koltuğu sayesinde sizlere kolaylık sağlayan ürünün 15 kg taşıma kapasitesi vardır.

4Casual Travel Bebek Arabası

Casual Travel Bebek Arabası
Casual Travel Bebek Arabası

Antrasit renk Casual travel bebek arabası; ana kucağı, taşıma koltuğu ve oto koltuğu olarak kullanılabiliyor. Portbebe ve çift yönlü olarak kullanılabilen oturma ünitesine sahip. İtme kolunda bebek arabanızın elinizden kayıp kaçmasını önleyen bir bilekliği bulunuyor. 5 nokta reflektörlü emniyet kemeri var.

Hemen okuyun: Hayran Kalacağınız En İyi Bluetooth Kulaklık Tavsiyeleri (2023)

360° dönebilen ve sabitlenebilen ön tekerlekleri sayesinde ebeveynlere rahat bir sürüş deneyimi sunuyor. Ekstra dolgulu iç pedi sayesinde bebeğinize seyahatlerde konfor sağlıyor. Bununla birlikte gece karanlıkta kolay fark edilmeyi sağlayan ve kazaları önleyen reflektörlü özelliğe sahip. Bu hususlardan en iyi bebek arabası listesinde yer almaktadır.

5Mima Zigi

en iyi bebek arabasi mimazigi
en iyi bebek arabasi mimazigi

Estetik tasarımı ile gözlerinizi üzerinden alamayacağınız Mima Zigi, ortalama fiyatı ve kalitesiyle en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir. Hollanda yapımı bu araba geniş havalandırma imkanı sunuyor. Bu ürün şeffaf tentesiyle bebeğinize huzur, size ise rahatlık verecek. Son olarak kolayca çıkarılıp temizlenen ön barı ve 5 noktalı emniyet kemer teknolojisiyle güvenliği üst düzeyde tutan Mima Zigi, dışarı çıkarken bir numaralı yardımcınız olacak. Bu hususlardan en iyi bebek arabası listesinde yer almaktadır.

6Elele Travel Bebek Arabası

En iyi travel sistem bebek arabası modellerimizin 6. sırasında ise Elele markasının gri renk allroad 2 travel sistem bebek arabası modeli geliyor. Elele travel sistem bebek arabasının özellikleri arasında; ekstra yumuşak sırt desteği, ekstra dolgulu oturma pedi, tam olarak yatması, çift yönlü kullanımı ve çok kademeli kolayca ayarlanabilen ergonomik itme kolu bulunuyor. Bu hususlardan en iyi bebek arabası listesinde yer almaktadır.

7Quinny Zapp Flex

Bebek arabası önerileri listemize Quinny Zapp Flex ile devam ediyoruz. Doğumdan itibaren 3.5 yaşına kadar kullanabileceğiniz araba 3D katlama teknolojisine sahip. Otomatik kapanma kilidi sayesinde eliniz doluyken kilitlemeye uğraşmayacağınız üründe ultra lüks itme sapı da vardır.

Çift taraflı oturma ünitesi ile dikkatleri çeken model, öne dönükken 3, arkaya dönükken ise 2 yatış pozisyonu ile sizlere eşlik ediyor. Özel tasarlanmış tekerlekleriyle yüksek manevra imkanı sağlayan bebek arabası, uzayabilen tentesi sayesinde bebeğinizi zararlı güneş ışınlarından, rüzgardan ve yağmurdan korur. Ayrıca silerek temizleyebildiğiniz araba, geniş bir alt sepeti bünyesinde barındırıyor. Bu hususlardan en iyi bebek arabası listesinde yer almaktadır.

8Maxi-Cosi Gia

Doğumdan itibaren 4 yaşa kadar kullanılabilen bebek arabası, 22 kilo taşıma kapasitesine sahip. Tek elle kolayca katlanabilen ürün, maksimum konfor için kaliteli yastıkla birlikte geliyor. Süspansiyonlu lastikleri sayesinde olası çukurlarda kolaylık sağlayan model, nefes alan kumaştan imal edilmiştir. Ek olarak kolay fren sistemi ile anlık kilit uygulayabileceğiniz Maxi-Cosi Gia, her hava koşuluna uygundur.

9Deyz Kids Travel Bebek Arabası

en iyi bebek arabasi tavsiyeleri 2022
en iyi bebek arabasi tavsiyeleri 2023

Ebeveynlerden tam not alan travel sistem bebek arabası markaları arasında Deyzkids markasının Joell model bebek arabası bulunuyor. Yeni ön süspansiyonlu teker sistemi ve bağımsız süspansiyon sistemi sayesinde kavisli ve çakıllı yollarda hem bebeğinize hem de size üst düzey konfor sunuyor. Deyzkids’in Travel bebek arabası ebeveyn ve bebek sağlığı düşünülerek özel olarak tasarlanmış. Bu hususlardan en iyi bebek arabası listesinde yer almaktadır.

10Pierre Cardin Karma

En iyi bebek arabası modellerini listelediğimiz içeriğimize Pierre Cardin markasını almasak büyük hata olurdu. Bebek arabaları konusunda isim yapmış olan Pierre Cardin’in en yeni modellerinden bir tanesi olan Karma Travel, geniş alt sepet, ultra dolgulu iç ped, ayarlanabilir ayak sistemi ve otomatik kilit özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

25 kiloya kadar taşıyabilen araba, katlandığında ise oldukça az yer kaplıyor. Çıkarılabilir ön barları sayesinde temizliğini kolayca yapabileceğiniz ürün, alüminyum iskeleti ile maksimum dayanıklılık sağlıyor. Ayrıca katlandığında ayakta dik durabilen ürün, uçaklarda el bagajı olarak kullanılabiliyor. Bu hususlardan en iyi bebek arabası listesinde yer almaktadır.

Bebek arabası seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bebeğinizin sağlığı ve rahatlığı için doğru bebek arabasını seçmek çok önemli. Uzmanlara göre TS EN 1888 sertifikası bir bebek arabasında mutlaka satın almadan önce kontrol edilmeli. Bu sayede bu belgeyle aldığınız bebek arabasının Avrupa standartlarına uygun olduğunu anlayabilirsiniz.

Bunun yanında bir diğer önemli ayrıntı da satın aldığınız bebek arabasının kullanım kolaylığı. Alınan bir bebek arabası en az 3 yıl bebeğin kullanımına uygun olması gerekiyor. İyi bir manevra kabiliyetine sahip olan bir bebek arabası nereye giderseniz gidin sizin yaşam tarzınıza uyum sağlar. Bu özellikleri dikkate alarak bebeğiniz için en doğru bebek arabasını seçebilirsiniz.

Bebek arabası çeşitleri nelerdir?

Hem anne babaların güvenle kullanacağı hem de bebekler için konforlu bir ulaşım aracı olacak bebek arabaları genel olarak 4 çeşide ayrılıyor:

Travel sistem bebek arabaları

Oldukça konforlu olan ve ebeveynlerin çok tercih ettiği travel sistem bebek arabaları sadece bebek arabası olarak kullanılmıyor. Birkaç fonksiyonu bir arada sunan bu modeller bebek doğar doğmaz kullanılmaya başlanarak taşıma koltuğu, ana kucağı ve araç koltuğu gibi alanlarda da işe yarıyor. En büyük dezavantajı ise yüksek fiyatı ve tüm parçalar bir aradayken biraz ağır olabilmesi…

Standart bebek arabaları

En klasik bebek arabası modellerinden biri olan çok eskiden beri kullanılan bu klasik bebek arabası modelleri genellikle 20 kilo ağırlığa kadar yük taşıyabiliyor. Tenteli, alüminyum ana malzemeli bu modellerin koltuk kısmının altında veya arkasında bir bagaj bölümü yer alıyor. Sırt bölgesi yatırılabilen klasik bebek arabalarını bebeğiniz uyurken de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bazı modellerin itiş yönü çift taraflı olabiliyor.

Jogger (Jogging) bebek arabaları

Açık havada spor yaparken bebeğini yanında bulundurmayı seven ailelerin favorisi olan jogger bebek arabaları, öndeki tek arkadaki çift tekerleğiyle tempolu yürüyüşlerde ideal sürüş deneyimini sunuyor.

Baston tipi bebek arabaları

Genellikle yedek olarak tercih edilen ve pratik kullanımları ve az yer kaplamalarıyla öne çıkan baston tipi bebek arabaları 6 ay sonrası için öneriliyor. Çok seyahat eden ailelerin favorisi olan bu modeller fazla konforlu olmasa da el altında olması sayesinde kolaylık sağlıyor.

Yorum Yap