1. Ana Sayfa
 2. Anne & Bebek & Çocuk

Piyasadaki En İyi Bebek Buhar Makinesi Tavsiyeleri (2023)

En iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleriyle karşınızdayız. Birbirinden kaliteli ve kullanışlı markaları sizler için listeledik.

Doktorların Önerdiği En İyi Bebek Buhar Makinesi Tavsiyeleri (2023)
en iyi bebek buhar makinesi markalari
0

En iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri ile karşınızdayız. Doktorların önerdiği bebek buhar makinesi listesini sizlerle paylaşacağız. Bebekler için buhar makinesi kullanmak gayet faydalı ve gereklidir. Özellikle bebeğinizde nefes alıp verirken hırıltı şeklinde bir ses geliyorsa kesinlikle kullanmanız gerekiyor.

Bebek buhar makinesi denilince akla hemen odayı nemlendiren cihazlar geliyor. Bu cihazlar odayı komple nemlendirmek için kullanılmaktadır. Özellikle kış aylarında kalorifer ve çeşitli ısıtma cihazlarının kullanılması nem oranını ciddi oranda düşürerek tıkanıklığa sebebiyet vermektedir.

Birde doktorların önerdiği direk burun ve ağızdan ilaçla alınan taşınabilir nebulizatör solunum cihazları vardır. Genelde hırıltısı olan bebekler için doktorlar tarafından bu cihazlar önerilmektedir.

Buhar makineleri, yaz mevsiminde artıp kış mevsiminde azalan nemi dengeleyerek havanın daha kaliteli olmasına yardımcı olan makinelerdir. Özellikle soğuk havalarda cilt kuruluğu ve solunum yolları tıkanıklığı sorunlarının en etkili çözüm yolu olarak tercih edilir. Sıcak ve soğuk olmak üzere iki farklı türde karşımıza çıkan bu makineleri, peteklerin üzerinde koyulan su kabının teknolojik versiyonu şeklinde de ifade edebiliriz. Peki, en iyi buhar makinesi hangisi?

En İyi Bebek Buhar Makinesi Listesi

SıraModelSu HaznesiPuanı
1Weewell5 l10/9,9
2Beurer Lr 3306 l10/9,8
3Sinbo5 l10/9,6
4Havvaca Hd-1350B2.8 l10/9,8
5Deerma4 l10/9,7
6Winix L5005 l10/9,8
7Loobex Ultrasonic5 l10/9,6
8Motorola4 l10/9,5
9Loobex Kumandalı5 l10/9,2
10Kanz5,8 l10/9,4

1Weewell Buhar Makinesi

en iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri weewell
en iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri weewell

Weewell Sıcak-Soğuk Buhar Makinesi, programlanabilir bir nem ayarlayıcısına sahip. Bu sayede istenilen nem oranını otomatik olarak sağlayabiliyor. Cihazda sıcak ve soğuk hava olmak üzere iki farklı buhar üfleme seçeneği bulunuyor. 3 farklı buhar ayarıyla dikkat çeken cihaz, kireç oluşumunu önleyen bir filtreye sahip.

12 farklı zaman ayarına sahip olan Weewell Sıcak-Soğuk Buhar Makinesi, ionizer ünitesiyle de sağlığınızı koruyor. Ek olarak cihazın LCD ekrana ve dokunmatik tuşlara sahip olduğunu da söyleyelim. Bu hususlardan en iyi bebek buhar makinesi listesinde yer almaktadır.

2Beurer Lr 330 Buhar Makinesi

en iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri beurer
en iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri beurer

Beurer markasının ışıklı paneliyle dikkat çeken bu cihazı, hem nemlendirici hem hava temizleyici işlevi görüyor. Uyku, ara ve yüksek mod olmak üzere üç fonksiyonu var. Bu da fonksiyonel kullanım için avantaj sağlar. Cihaz, alerjik hastalıkları olan kişiler için tasarlanmış.

Carbon ve HEPA fitreleri sayesinde tüm zerrecikleri topluyor. Filtresinin kullanım ömrü epey uzun. Zamanlayıcı işlevi de cihazdan yüksek verim almayı sağlayacak bir özelliktir. Dezavantajı özellikle üçüncü seviyede sesli çalışması diyebiliriz. Bu hususlardan en iyi bebek buhar makinesi listesinde yer almaktadır.

3Sinbo Bebek Buhar Makinesi

en iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri sinbo
en iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri sinbo

Ultrasonik nemlendirme teknolojisi ile Sinbo hava nemlendirici, tercih edebileceğin en uygun fiyatlı ve yüksek performanslı ürünlerden biri. Sinbo buhar makinesini kullananlar ürünün, hızlı buhar çıkışı sayesinde odayı kısa sürede nemlendirdiğini ve etkisini çabuk gösterdiğini belirtmişler.

Diğer buhar makinesi fiyatlarına göre ekonomik bir ürün olmasına rağmen performans açısından gayet iyi bir ürün olduğu söyleniyor. Bu hususlardan en iyi bebek buhar makinesi listesinde yer almaktadır.

4Havvaca Hd-1350B Buhar Makinesi

en iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri havvaca
en iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri havvaca

Havvaca Hd-1350B, 2.8 litre su haznesine sahip. Nem göstergesi ve dijital kontrol paneli sayesinde basit bir kullanım sunan cihaz, kireçlenmeyi önleyen seramik filtresiyle beğeni topluyor. 20-25 m2’ye kadar olan alanları 13-20 saat boyunca nemlendirebilen cihaz, içerisindeki su bittiğinde otomatik olarak kapanıyor.

Hemen Okuyun: Parasını Hak Etti Diyeceğiniz En İyi Bebek Arabası Tavsiyeleri (2023)

3 kademeli buhar ayarına sahip olan Hd-1350B, zaman ayarı sayesinde otomatik olarak açılıp kapanabiliyor. Ek olarak cihazın ultra sessiz çalıştığını ve uzaktan kumandayla kontrol edilebildiğini söyleyelim. Bu hususlardan en iyi bebek buhar makinesi listesinde yer almaktadır.

5Deerma Soğuk Buhar Makinesi

en iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri deerma
en iyi bebek buhar makinesi tavsiyeleri deerma

Şık tasarımı ve pratik kullanımı ile kullanıcıları memnun ediyor. Üst kapağından kolayca su ekleyebilir ve evinizin güzel kokması için aromaterapi yağlarından damlatabilirsiniz. Bu hususlardan en iyi bebek buhar makinesi listesinde yer almaktadır.

 • 3 boyutlu dalga etkisi ile odanın her yerini kısa sürede nemlendirir,
 • 360 derece buhar çıkışı özelliğine sahip,
 • PP Korozyon önleyici madde özelliği ile neredeyse her bitkisel yağı ekleyebilirsiniz,
 • Çember şeklinde kademesiz düğmesi ile buhar çıkış gücü ayarlanabilir,
 • Su seviye göstergesi var,
 • Su bittiğinde otomatik olarak kapanır.

6Winix L500 Hava Nemlendirici

Winix hava nemlendiricisi, hem sıcak hem soğuk buharlı ultrasonik bir nemlendiricidir. Cihazda UV-C LightCel teknolojisi kullanılmış. Bu teknoloji sayesinde suda bakteri oluşmuyor. Zamanlanabilir ve programlanabilir nem ölçeri ve ayarlanabilir ışık pratik kullanım açısından avantaj sağlayan özelliklerdir.

Demineralizasyon kapsülleri sayesinde kireç azalır. Bu da cihazı uzun süre kullanabileceğiniz anlamına gelir. Cihazın tasarımı çok şık. Bu nedenle ev için olduğu gibi ev için de en iyi buhar makinesi alternatiflerinden biridir. Aroma pedlerini kullanarak kolay uykuya dalabilirsiniz. Dezavantajı fiyatı olabilir; fakat yüksek etki alanı ve özellikleri göz önünde bulundurulduğunda fiyatını karşılayan bir model olduğunu söyleyebiliriz. Bu hususlardan en iyi bebek buhar makinesi listesinde yer almaktadır.

7Loobex Ultrasonic Soğuk Buhar Makinası

Geniş su tankı kapasitesi ve farklı özellikler Loobex buhar makinesinde buluşuyor. Dekoratif görünümün yanı sıra çok az yer kapladığını da söyleyebiliriz. Bu hususlardan en iyi bebek buhar makinesi listesinde yer almaktadır.

 • Zaman ayarı ile otomatik kapanma / açılma özelliği,
 • Su bittiğinde otomatik olarak kapanır,
 • Su tankı kapasitesi: 5.8 lt
 • Buharlandırma sistemi ile dört farklı kademesi bulunuyor,
 • Dijital ekranda nem oranını ve oda ısısını görebilirsiniz,
 • Hassas sensörleri ile odadaki nem dengesini doğru olarak yansıtır,
 • İyonizer teknoloji ile hava kalitesi artar,
 • 18 – 24 saat arası çalışabilir (dolu tank ile),
 • Uzaktan kumanda ve taşıma kulpu ile kolay ve pratik bir kullanım sağlar.

8Motorola Buhar Makinesi

4 litre su haznesine sahip olan MBP83SN, akıllı telefonlardan ya da tabletlerden kontrol edilebiliyor. İkili filtreye sahip olan cihaz, bu sayede hem suyu hem de odanın havasını arıtabiliyor. 4 farklı soğuk buhar difüzyon ayarı ve 3 farklı programlanabilir çalışma özelliğiyle dikkat çeken MBP83SN, iyonizer teknolojisi ile donatılmış.

360° çevrilebilir nem çıkış ünitesine sahip olan cihaz, seramik filtresi sayesinde kireçlenme problemini en aza indiriyor. Ek olarak cihazın oldukça kolay doldurulabilir bir hazneye sahip olduğunu da söyleyelim. Bu hususlardan en iyi bebek buhar makinesi listesinde yer almaktadır.

9Loobex Kumandalı Sıcak-Soğuk Buhar Makinesi

Sıcak-soğuk buhar üfleme özelliğiyle dikkat çeken cihaz, uzaktan kumandayla kontrol edilebiliyor. 6 litre tank kapasitesiyle rakiplerini geride bırakan Loobex Sıcak-Soğuk Buhar Makinesi ; tanktaki su azaldığında uyarı veriyor, bittiğinde ise otomatik olarak kapanıyor. 18-22 m2’ye kadar olan alanları çok kısa bir süre içerisinde istenilen nem seviyesine getiren cihaz, iyonizer sistemiyle de sağlığınızı koruyor.

Cihaz, 3 farklı buhar ayarına ve zaman ayarına sahip. Ek olarak cihazın seramik filtreye, mentol soketine ve dijital bir kontrol paneline sahip olduğunu da söyleyelim. Bu hususlardan en iyi bebek buhar makinesi listesinde yer almaktadır.

10Kanz Ultrasonik Iyonizerli Soğuk Buhar Makinesi

Dekoratif tasarım ve çift başlık buhar sistemi ile göze çarpan Kanz, cildinizin kurumasını engeller. Öte yandan nem dengesini %90’a kadar çıkarabilir. İyonizer teknolojisi ile havadaki bakteri ve virüsleri yok eder. Daha rahat nefes ve daha rahat uyku için tercih edebileceğiniz en iyi buhar makinelerinden biridir. Bu hususlardan en iyi bebek buhar makinesi listesinde yer almaktadır.

 • Su tankı kapasitesi: 5.8 lt
 • Seramik filtresi sayesinde kireçlenmeyi azaltır,
 • Aroma ekleme haznesi ile odanızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz,
 • Ortam sıcaklığı, nem dengesi vb. ayarlamaları dijital panel veya uzaktan kumanda ile yapabilirsiniz,
 • 1 – 24 saat aralığında otomatik açma / kapama programları yapılabilir,
 • 20 – 25 metrekarelik odaları kısa sürede nemlendirir,
 • Su azaldığında uyarı verir ve su bittiğinde otomatik kapanır.

Bebek Buhar Makinesi Neden Gerekli?

Bebeğiniz ve kendiniz için evin havasının sağlıklı olması gerekir. Bu sizin ve bebeğinizin iyi vakit geçirmesi ve keyifli uyuması için önemlidir. Özellikle bebeğiniz neme yetişkinlere göre daha fazla ihtiyaç duyar. Evinizdeki havayı temizlemesi ve havanın nem dengesini ideal düzeyde tutması açısından buhar makinesi kullanmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bebeğinizin cildinin sağlığı ve ciğerlerinin sağlığı için faydalı olacağını kullandığınız andan itibaren görebilirsiniz.

Ayrıca bebeğinizin daha mutlu uyumasını ve uyanmasını sağlayarak daha konforlu uyumasını, gün boyu huzurlu olmasını sağlayabilirsiniz. Burun tıkanıklığı, ağızda kuruma gibi rahatsız edici durumların yaşanmasını engellediğinizde bebeğinizi huzursuz olabileceği durumdan kurtarmış olacaksınız.

Böylece hem bebeğinizin yaşam konforunu arttırmış olacak hem de yaşanabilecek solunum yolu hastalıklarının da oluşmasını engellemiş olacaksınız.

Evinizdeki Havanın Nem Oranını Bebek Buhar Makinesi ile İdeal Düzeyde Tutabilirsiniz.

Evinizin havasını temizleyebilme ve nem oranını dengeli hale getirebilmesi açısından buhar makineleri ebeveynler için önemli ürünlerden olmuştur. Özellikle kış aylarında kaloriferlerin yanmasıyla birlikte evin nem oranında düşme meydana gelir. Bu düşen nem dengesini ideal düzeye getirebilmek için soğuk buhar makinesi kullanabilirsiniz.

Evinizin sıcaklığını ve nem oranını ölçebilmesi, ideal düzeye getirebilmesi, ve o düzeyde tutabilmesi açısından oldukça akıllı ürünler bulunmaktadır. Doğru zamanlarda ve yeterli sürede kullanıldığı zamanlarda oldukça işinize yaracaktır. Bebeğinizin rahatsızlık duyacağı sorunları ortadan kaldırabilir özelliktedir.

Bebek Buhar Makinesi Alırken Nelere Dikkat etmeliyiz?

Bazı bebekler sese oldukça duyarlıdır. En ufak bir sese bile uyuyamayabilir veya ses duyduklarında uyanabilirler. Kullanacağınız hava makinesini bebeğinizin odasında da kullanacağınız için bebeğinizin uyuyacağı havayı temizlerken onu sesi ile rahatsız etmemesi çok önemlidir. Bu nedenle buhar makinesi tercih ederken sessiz çalışıp çalışmadığı dikkat edeceğiniz önemli noktalardan biri olmalıdır.

Alacağınız buhar makinesi bebeğinizin sağlığını  ön planda tutan, pratik kullanımlı ve kaliteli olmalıdır. Her üründe olduğu gibi hava makinesi de dikkatli ve özenli kullanım gerektirmektedir. Alacağınız tedbirlerin yanında bebeğinizin odasını sık sık havalandırmayı ihmal etmeyin. Oksijeni bol, nem oranı ideal olan odalarda bebeğiniz daha sağlıklı ve huzurlu büyüyecektir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap