1. Ana Sayfa
  2. Elektronik

2023'ün En İyi Çay Makinesi Tavsiyeleri, Tavşan Kanı Çaylar

En iyi çay makinesi tavsiyelerini uzun araştırmalar sonucunda liste haline getirdik. Alışveriş yapmadan önce mutlaka inceleyin.

Tavşan Kanı Çaylar İçin En İyi Çay Makinesi Tavsiyeleri (2023)
en iyi cay makinesi modelleri 2022
0

En iyi çay makinesi tavsiyelerini bir araya getirdik. Tavşan kanı çay yapabilen kullanıcılar tarafından gerçekten olumlu yorumlar ve puanlar alan en iyi çay makinesi markalarını listeledik. Bu listeyi oluştururken ürünleri gerçekten satın alıp deneyimlemiş kişilerin yorumlarını göz önünde bulundurduk. Dünyanın en çok çay tüketen ülkesi hiç şüphesiz Türkiye’dir. Ülkemizde çay tüketiminin bu kadar fazla olması hasebiyle çay makinalarına da talep bir hayli fazladır.

En az elektrik harcayan çay makinesi yine aslında ekonomik çözüm arayanlar için farklı bir alternatiftir. Çay makinesi önerilerini inceleyip hangisini alacağınıza kolaylıkla karar verebilirsiniz. Burada yapılan tüm tavsiyeler sizi üzmeyecek kalitededir.

En İyi Çay Makinesi Tavsiyeleri

SıraModellerYüzeyPuanı
1Sinbo Çay MakinesiÇelik10/9.8
2GrundigCam10/9.7
3Fakir Çay MakinesiPlastik10/9.6
4Philips Çay MakinesiPlastik10/9.6
5Arçelik Çay MakinesiCam10/9.8
6Korkmaz Çay MakinesiÇelik10/9.7
7Arzum Çay MakinesiÇelik10/9.6
8Homend Çay MakinesiÇelik10/9.6
9Emsan Çay MakinesiCam10/9.6
10Vestel Çay MakinesiPlastik10/9.8

1Sinbo Çay Makinesi

en iyi cay makinesi tavsiyeleri sinbo
en iyi cay makinesi tavsiyeleri sinbo

Dual ısıtma sistemine sahip olan Sinbo, %90 enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcı memnuniyetini üst düzeye çıkarıyor. 1,7 L paslanmaz su ısıtıcı ve 0,7 L paslanmaz demliği bulunan bu ürün, özel kapak tasarımı sayesinde su ısıtıcısı olarak kullanılabiliyor. Aşırı ısınmayı engelleyen özel teknolojisi sayesinde çayı kıvamında demleyen ve sürekli sıcak tutan bu makine, suyu bittiğinde kendisini otomatik kapatarak olası kazalara engel oluyor. İçerisinde bulunan süzgeç ile çay tanelerinin bardağa gelmesine engel olurken aynı zamanda çıkabilen özelliği sayesinde kolayca temizlenebiliyor.

Aynı zamanda su filtresi özelliği ile kireç oluşumuna engel olarak daha kaliteli çay içmeye yardım ediyor. 360 dönebilme özelliği bulunan bu makine, kabloları sarmak için saklama yuvası barındırıyor. Ürün bu sayede fazla yer kaplamıyor.

2Grundig Çay Makinesi

en iyi cay makinesi tavsiyeleri gurindig
en iyi cay makinesi tavsiyeleri gurindig

Oldukça kullanışlı olan Grundig çay makinesi, aynı zamanda ara kapağı sayesinde su ısıtıcı olarak kullanıldığından kullanıcıya ürün tasarrufu sağlıyor. Cam demliği bulunan bu makine, çayın rengini ve kıvamını dışarıdan kontrol etmenize yardımcı olurken aynı zamanda sıcak tutma fonksiyonu ile her zaman içime hazır şekilde çalışıyor.

Su haznesi 1,8 L ve demlik kısmı ise 0,8 L olan bu ürünün içerdiği filtre ile çay taneleri bardağa süzülerek dökülüyor. Su olmadan çalışmayan bu makine, içinde sıvı seviyesi düşünce otomatik kapanarak kazalara karşı tedbir alıyor.

3Fakir Çay Makinesi

en iyi cay makinesi tavsiyeleri fakir
en iyi cay makinesi tavsiyeleri fakir

1,1 litre ve 0,7 litre ile geniş hacme sahip olan bu Fakir Tea N More, çayın daha lezzetli olması için cam demlik içerdiğinden kapak açmadan dışardan kontrol edebilmeyi sağlıyor. Demliğin içerisinde bulunan süzgeç sayesinde tanelerin bardağa akmasına engel olan bu makine, ayrıca çayı sürekli sıcak tutarak içime hazır hale getiriyor.

Aynı zamanda su ısıtma haznesi kettle görevi gören bu cihaz, ürün tasarrufu yaptığından mutfaklarda yeterli alan açılmasına yardım ediyor. İçerisinde kireç önleyen filtre barındıran bu makine, kablosuz kullanım imkanı sağlıyor. Tüm bunların yanında susuz çalışmayan bu ürün ayrıca içi boşaldığında kendisini otomatik kapatıyor.

4Philips Çay Makinesi

en iyi cay makinesi tavsiyeleri philips
en iyi cay makinesi tavsiyeleri philips

Tek ayak üstünde 360 dönebilen tabanı sayesinde kolay kullanım sağlayan Philips, geniş hacmi sayesinde kalabalık masaların vazgeçilmez ürünü oluyor. Cam demliğe sahip olan bu makine çayın daha lezzetli olmasına yardım ederken şık tasarımı sayesinde bulunduğu ortama farklı bir hava katıyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Hanımların Tercihi En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Tavsiyeleri (2023)

Suda bulunan kireci engellemek için filtre içeren bu cihaz, her zaman daha kaliteli ve sağlıklı çay içemeye yardım ediyor. Yayvan ısıtma sistemi sayesinde içinde bulunan su çabuk ısınarak fazla bekletmeden çay keyfi yapmanıza yardım ediyor.

5Arçelik Çay Makinesi

en iyi cay makinesi markalari arcelik
en iyi cay makinesi markalari arcelik

Arçelik Gurme çay makinesi ile kahve makineleri gibi kendi kendine demleme özelliğiyle çaycılara yeni bir soluk getirmişti.

Biz burada Tiryaki serisini tanıtacağız. Otomatik kapanma, ışıklı açma kapama düğmesi, gizli rezistans ve su seviye göstergesi gibi standart diyebileceğimiz özelliklere sahip bir ürün. 1.7 lt su hacmi ve 0.7 demlik kapasitesiyle küçük ailelere yeterli gelecek bir ürün. Arçelik Çaycıların en iyi özelliklerinden biri uzun ömürlü olmaları.

6Korkmaz Çay Makinesi

en iyi cay makinesi markalari korkmaz
en iyi cay makinesi markalari korkmaz

Ergonomik tasarımı sayesinde her yere ayak uydurabilen Korkmaz A369 Demtez, 1,1 ve 1,6 litre olan geniş hacmi sayesinde 20 bardak çay çıkardığından geniş ailelere oldukça fazla tercih ediyor. Ayrıca sürekli sıcak tutma fonksiyonu bulunan bu ürün sohbete dalsanız bile taze ve sıcak çayı içmeye yardım ediyor.

Haznede su olmadığında çalışmadığı gibi seviye azalınca otomatik kendisini kapatarak emniyetli kullanım sağlıyor. ısınmayan malzemeden üretilen kulpları sayesinde kolay tutuş sağlayan bu makine, çelik olduğundan uzun yıllar kullanılabiliyor.

7Arzum Çay Makinesi

en iyi cay makinesi markalari arzum
en iyi cay makinesi markalari arzum

Çay tiryakilerinin seveceği Arzum AR3051, 1,8 ve 0,7 litrelik geniş hacmi sayesinde tek seferde daha fazla çay yapmaya imkan tanıyor. İçerisinde su olmadan çalışmayan bu cihaz, aynı zamanda çay bitince kendini otomatik kapatıyor. Işıklı göstergesi sayesinde çayın durumunu gösteren ürün, kırmızı yandığında demlenme aşamasında yeşil yandığında ise içilebilir olduğunu söylüyor.

Ayrıca 360 derece dönebilen yapısı ve ısınmayan kulpları sayesinde kolay kullanım sağlayan bu makine, içinde barındırdığı çıkabilen çay filtresi sayesinde ekstra ürün kullanmayan gerek kalmadan süzüyor.

8Homend Çay Makinesi

en iyi cay makinesi markalari homend
en iyi cay makinesi markalari homend

Özellikle çocuklu ailelerin seveceği Homend 1709 Royaltea, mama, bitki ve siyah çayı farklı derecelerde hazırlıyor. Tek tuşla kolayca çalışan bu özellik, mama yaparken önce suyu 100 derece çıkartarak mikropları öldürüyor daha sonra 40 dereceye indirerek bebeğinize uygun sıcaklığı sunuyor.

Üstelik hazır olduğunda konuşarak kullanıcıya haber veren bu ürün, soğutmayan özelliği sayesinde mama suyunu 5, bitki çayını 1 ve siyah çayı 2 saat ideal sıcaklıkta sabit olarak bekletebiliyor. İçerisinde çelik çay filtresi bulunan bu makine, taneleri süzerek kolaylık sağlıyor. Tüm bunların yanında özel kapağı sayesinde kettle görevi gören bu cihaz, ürün tasarrufu sağladığı için mutfakta yer açmaya yardım ediyor.

9Emsan Çay Makinesi

en iyi cay makinesi markalari emsan
en iyi cay makinesi markalari emsan

Şık tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan Emsan, cam olmasından dolayı içinde olup bitenleri dışarıdan rahatça kontrol edebilmeye olanak tanıyor. 1 litre demlik ve 2 litre su kaynatma haznesi olan bu makine geniş hacmi sayesinde kalabalık ortamların kurtarıcısı oluyor. Hazır olduğunda sıcak tutma moduna geçerek fazla buharlaşmayı önlediği gibi aynı zamanda çayı her zaman içilebilir tutuyor.

Ayrıca Emsan’nın ergonomik kulpları sayesinde rahatça kavranarak kolay dolum sağlanıyor. İçerisinde su olmadan çalışmayan bu cihaz, aynı zamanda boşaldığında da otomatik kendisini kapatıyor. Tüm bunların yanında ürünün özel kapağı sayesinde kettle olarak kullanılabiliyor.

10Vestel Çay Makinesi

en iyi cay makinesi markalari sefa vestel
en iyi cay makinesi markalari sefa vestel

Tiryakilerin sevdiği Vestel Sefa 3000, şık tasarımı ve cam demliği ile göz doldurmasının yanı sıra çayın acı olmasına engel oluyor. Cam demliği 0,9 ve su ısıtıcı bölümü 1,9 litreyle hacmi oldukça geniş olan bu makine, kalabalık aile veya sofralara yeterli geliyor. Vestel’in demlik kapağı aynı zamanda su ısıtıcısına uyduğu için kettle olarak kullanılabiliyor. Bu sayede ürün tasarrufu sağlayan bu makine aynı zamanda az enerji tüketerek kullanıcıları memnun ediyor. Susuz çalışmayan bu cihaz göstergeler sayesinde de suyun kaynadığını veya kaynamadığını söylüyor.

#Hemen Okuyun: Ortopedik ve Konforlu En İyi Yatak Tavsiyeleri (2023)

Ayrıca ısınmayan kulpları sayesinde kolay tutum sağlayan bu makine, içerisinde su bittiğinde otomatik kapanarak olası kazalara karşı kendi önlemini aldığından gönül rahatlığıyla kullanım sağlıyor.

Çay Makineleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çay makineleri her evde olması gereken mutfak araçlarından birisidir. Bu kısımda sizin için çay makinesi almadan önce aklınıza takılabilecek soruları derledik. İşte çay makineleri hakkında sıkça sorulan sorular.

Çay makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Bir çay makinesi alırken ilk önce kendi ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Eğer aileniz küçük yapıdaysa çok büyük bir çay makinesi almanıza gerek kalmaz. Fakat aileniz büyük ya da çok misafiriniz oluyorsa 2 litrelik çay makinelerini size önerebiliriz. Ayrıca çay makinesini alırken ne kadar enerji tüketimi yaptığını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

En iyi çay makinesi markası hangisi?

Bu sektörde çok fazla iyi marka bulunmaktadır. Fakat en iyisi hangisi diye soracak olursak Arzum markasını söyleyebiliriz. Uzun yıllardan beri bu sektörde olmasının getirdiği tecrübeyle Arzum markası müşterileri için en iyi çay makinelerini üretmektedir.

En iyi çay makinesi kaç W olmalı?

Çay makinesinin güç tüketimi ne çok yüksek olmalıdır ne de çok az. Yüksek tüketimde çok enerji harcayan bu makineler düşük tüketimde ise istenildiği kadar verimli olamayabiliyorlar. Bu yüzden çay makinelerinin güç tüketimi 1600 ile 2000 W değerleri arasında olması gerekmektedir.

Çay makinesi kireci nasıl temizlenir?

İlk önce makinenizde su kaynatın. Daha sonra içerisine 1 fincan sirke ve 2 yemek kaşığı limon tuzu dökün. Birkaç saat suyu beklettikten sonra makineyi durulayın ve suyu dökün. Daha sonra sadece suyla makineyi bir kez daha çalıştırın ve kaynatın. O suyu da dökün. Tüm bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirdiyseniz makineniz tertemiz olmuştur.

Yorum Yap