1. Ana Sayfa
  2. İnternet

En İyi CDN Servisleri; Sitenizi Anında Hızlandırın (2023)

En iyi CDN servislerini bir araya getirdik. Sitenizi hızlandırabileceğiniz en popüler ve ücretsiz CDN hizmetlerini inceleyin.

En İyi CDN Servisleri, Türkiye’de Kullanabileceğiniz 10 CDN Tavsiyesi (2023)
piyasadaki en iyi cdn servisleri
0

En iyi CDN servisleri ile sitelerinizi uçuşa hazırlayın. Şaka yapmıyoruz. Sizler için uzunca bir araştırmanın ardından kalite, hız ve hesaplı CDN hizmetlerini bir araya getirdik. E-ticaret, wordpress, blog, kurumsal sitelerinizin tüm dünya genelinde daha hızlı açılmasını istiyorsanız bu hizmeti mutlaka kullanmanız gerekiyor.

Bu içerikte CDN önerisinde bulunarak doğru servislerden hizmet almanızı sağlıyoruz. CDN açılımı Content delivery network , internet üzerindeki birçok veri merkezinde bulunan dağınık ve geniş bir sunucu sistemidir.

Türkçe olarak içerik dağıtım ağı olarak adlandırılır. Web sitenizde bulunan dosyalar İçerik dağıtım ağı servisi ile belirlediğiniz konumlara aktarılır. Türkiye’de genellikle İstanbul’da bulunur.

Sitenizi ziyaret eden kişiler İstanbul’a yakınsa o kişilere dosyalar İstanbul üzerinden gösterilir. Web sitenizin daha hızlı açılması için kullanılan bir servistir. Sadece İstanbul ile sınırlı değildir. Dünyanın birçok ülkesinde bu tarz servislere yer verilir. Yani bir kişi Amerika’dan sitenizi ziyaret ediyorsa ona en yakın sunucudan sitenizin dosyaları yüklenir. WordPress hızlandırma konularında bu detaydan sıkça bahsedilir.

En İyi CDN Servisleri

SıraCDN ServisiÜcretiPuanı
1KeyCDN10$10/9.9
2BunnyCDN10$10/9.7
3StackPath10$10/9.9
4Sucuri10$10/9.8
5Cloudflare10$10/9.8
6Amazon CloudFront10$10/9.7
7CacheFly10$10/9.8
8Rackspace10$10/9.8
9Google Cloud CDN10$10/9.9
10Microsoft Azure10$10/9.8

1KeyCDN Servisi

en iyi cdn servisleri keycdn
en iyi cdn servisleri keycdn

En iyi CDN servislerinden biri olan KeyCDN, dünya çapında 34 veri merkezi ile gelen en güçlü içerik dağıtım ağlarından biridir. WordPress sitenize kolayca entegre etmek için İçerik dağıtım ağı WordPress eklentisini yükleyebilirsiniz.

En güzel özelliği, İçerik dağıtım ağı Zone’un önbelleğini doğrudan WordPress yöneticinizden temizlemenize izin vermesidir. Bu, önbelleği temizlemek için kontrol paneline giriş yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Fiyat: Kullandıkça öde politikası ve kullanım ücretleri vardır. 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. 10$ dolarlık bir tutar ile neredeyse 1 sene kullanım sağlayabiliyorsunuz. Tabi bu süre sitenizin ziyaretçi akışına göre değişkenlik gösterebilir.

2BunnyCDN

en iyi cdn servisleri bunnycdn
en iyi cdn servisleri bunnycdn

BunnyCDN olağanüstü performans sunar ve bu nedenle sitenizin içeriğini okuyuculara yıldırım hızında hızlı bir şekilde sunabilirsiniz. Teslimat kontrolünün tamamını alabilir ve 1 tıklama ile SSL’i etkinleştirebilirsiniz.

BunnyCDN’nin kontrol paneli basittir, ancak güvenlik özellikleri çevrim içi içeriğinizi korumak için mükemmeldir. Sunucular SSD teknolojisi ile desteklendiğinden, 30 ms’den daha kısa bir sürede erişilebilir.

Hemen Okuyun: Piyasadaki En İyi Hosting Firmaları; Kanıtlanmış Tavsiyeler (2023)

Bunny ağı ile ölçeklendirme özellikleri ve video dağıtımı hakkında endişelenmenize gerek yok. SEO sıralamanızı artırmak ve dönüşümleri veya reklam geliri elde etmek için web sitenizi hızlandırın.

3StackPath

en iyi cdn servisleri stackpath
en iyi cdn servisleri stackpath

StackPath, WordPress web siteleri için en iyi CDN hizmetlerinden biridir. StackPath önceden MaxCDN olarak biliniyordu. Sitenizin performansını artırmak için akıllı bir önbellek sistemi, anında temizleme mekanizması ve özel önbellek kuralları vardır . StackPath, tüm kıtalarda geniş bir sunucu ağına sahiptir.

Gerçek zamanlı analitik, özel EdgeRules, segmentli indirme seçeneği ve sunucusuz komut dosyası oluşturma özelliği ile birlikte gelir. Temel plan 1 TB’a kadar aylık bant genişliğine sahip olabilir.

Fiyatı: Aylık 20 $ ‘dan başlar. İlk ay hizmeti ücretsizdir.

4Sucuri

sucuri cdn
sucuri cdn

Sucuri en iyi web sitesi güvenlik , izleme ve koruma hizmetidir. Güvenlik dışında, WordPress sitenizin performans ve hız optimizasyonu için bir içerik dağıtım ağı çözümü de sunarlar . Her tür web sitesi için birden çok önbellekleme seçeneği sunar.

İçerik dağıtım ağları, sunucuların küresel dağıtımıyla Anycast ağında çalışır. Sucuri yapılandırmasının web sitesi hızını en üst düzeye çıkarmak için özel seçenekleri vardır . Bu özelliklerden dolayı en iyi CDN servisleri listesinde yer almaktadır.

Fiyat: Temel plan yıllık 199.99 dolar.

5Cloudflare

cloudflare cdn
cloudflare cdn

Cloudflare mükemmel bir web performansı ve güvenlik hizmetidir. Dünyanın 180 veri merkezi ile en büyük bulut ağ platformuna sahiptir ve 16 milyondan fazla alanı güvence altına almaktadır. Web sayfalarınızı, mobil uygulamalarınızı ve API’larınızı hızlandırmak için kullanabilirsiniz.

Ücretsiz bir eklenti sunar ve minimum yapılandırma ile WordPress sitelerinin performansını önemli ölçüde artırır. Ayrıca web sitenizi DDoS saldırılarına ve kötü amaçlı içeriğe karşı korur. Bu özelliklerden dolayı en iyi CDN servisleri listesinde yer almaktadır.

Fiyat: Pro planı aylık 20 $ ‘dan başlar. Ayrıca temel özelliklere sahip ücretsiz bir hesap sunuyorlar.

6Amazon CloudFront

Amazon CloudFront cdn
Amazon CloudFront cdn

Amazon CloudFront, web sitesi içeriğinizi anında ziyaretçilerinize sunan AWS entegre bir içerik dağıtım ağı hizmetidir.

AWS ağı, içerik dağıtım ağını diğer hizmetleriyle güçlendirir ve tüm dünyada yüksek aktarım hızı sunar. Geliştiriciler ve programcılar için gelişmiş bir hizmettir. Bu özelliklerden dolayı en iyi CDN servisleri listesinde yer almaktadır.

Fiyat: Kullandığın kadar öde modeli vardır ve yalnızca kullandığın hizmet için ücret alınır.

7CacheFly

cache fly cdn en iyi cdn servisleri
cache fly cdn en iyi cdn servisleri

CacheFly, piyasadaki en eski içerik dağıtım ağlarından biridir. Anycast ağına bağlı olarak, web sitenizin hızını artırmanıza yardımcı olur ve içeriği hızlı bir şekilde sunar. Bu içerik dağıtım ağı hizmeti, videoları ve podcast’leri şimşek hızıyla açar.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda, içerik dağıtım ağı ile ilgili sorularınıza cevap verebilecek mükemmel destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Tabi İngilizce biliyor olmanız gerekir. Bu özelliklerden dolayı en iyi CDN servisleri listesinde yer almaktadır.

Fiyat: Küçük işletme planları için başlangıç ​​maliyeti her yıl ödenen aylık 245 $ ‘dır. Ön ödemede ayrıca 2 aylık ücretsiz hizmet alırsınız.

8Rackspace

rackspace cdn
rackspace cdn

Rackspace, Akamai ağını kullanan ve dünyanın dört bir yanındaki 200 konuma kadar içerik akışı sağlayan birinci sınıf bir bulut bilişim hizmetidir.

eTicaret mağazaları, WordPress web siteleri, web uygulamaları, mobil uygulamalar ve daha fazlasını destekler. Biraz teknoloji meraklısı bir hizmettir ve kurulumu için ileri düzeyde bilgiye sahip olmanız gerekir. Bu özelliklerden dolayı en iyi CDN servisleri listesinde yer almaktadır.

Fiyat: Kullandıkça öde şeklindedir.

9Google Cloud CDN

google cdn
google cdn

Google Cloud, düşük maliyetli bir içerik dağıtım ağı hizmetidir. Dünya genelinde 90 sunucuyla, kullanıcılarınıza her yerde en hızlı içerik dağıtımına sahiptir. Hızlı sayfa yüklemeleri ile birlikte gelir ve web sitenize kullanıcı katılımını artırır. Google Cloud, tüm kullanıcılarınıza tek bir IP adresi sağlar ve bölgesel DNS’ye ihtiyaç duymaz.

Web sitenizi güvenli hale getirmek için ücretsiz SSL hizmeti sunar. Google Cloud Platform ile entegredir ve içerik dağıtım ağını tek bir onay kutusuyla etkinleştirebilirsiniz. Bu özelliklerden dolayı en iyi CDN servisleri listesinde yer almaktadır.

Fiyat: İçerik dağıtım ağını kullanabilmek için Google Cloud Platform’a kaydolmanız gerekir. Google Cloud Platform maliyeti kullanımınıza bağlıdır.

10Microsoft Azure

azure cdn
azure cdn

Güvenli ve güvenilir bir içerik dağıtım ağı arıyorsanız, Microsoft Azure mükemmel bir seçimdir. İçerik sağlama için küresel kapsama alanına ve büyük ölçeklenebilirliğe sahiptir. İçerik dağıtım ağı çözümünü daha kullanışlı hale getiren tüm Azure hizmetleriyle bütünleşir.

Azure sayfa yükleme süresini azaltır, bant genişliğini azaltır ve web sayfalarını hızlandırır. Web siteleri, uygulamalar ve oyun yazılımlarıyla harika çalışır. Bu özelliklerden dolayı en iyi CDN servisleri listesinde yer almaktadır.

Fiyat: Kullandıkça öde modelinde çalışır.

CDN Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İçerik dağıtım ağı servislerinin kullanımıyla alakalı sıkça sorulan soruları yanıtladım. Sizde aşağıdaki soruların cevaplarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

CDN Nedir?

Content delivery network, internet üzerindeki birçok veri merkezinde bulunan dağınık ve geniş bir sunucu sistemidir. Türkçe içerik dağıtım ağı olarak adlandırılır.

CDN Ne İşe Yarar?

Web sitenizde bulunan dosyalar içerik dağıtım ağı ile belirlediğiniz konumlara aktarılır. Türkiye’de genellikle İstanbul’da bulunur. Sitenizin hızlı açılmasını sağlar.

Content Delivery Network Nedir?

Türkçesi içerik dağıtım ağıdır. Siteleri hızlandırmak için ücretli ve ücretsiz sunulan bir hizmettir.

Ücretsiz CDN servisleri hangileridir?

Ücretsiz servisler aşağıdaki gibidir:

  • Cloudflare CDN
  • BunnyCDN

CDN Kullanılmalı mı?

CDN kullanmak sitenizi gözle görülür şekilde hızlandıracaktır. Yeni açılan blog ve siteler ilk etapta ücretsiz CDN servisi olan Cloudflare kullandıklarında işlerini görecektir. Eğer çok fazla trafik alan bir siteniz varsa daha iyi çözümler için ücretli servis kullanabilirsiniz.

Yorum Yap