1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Türkiye'nin En İyi Hosting Firmaları: Hız,Kalite,Destek (2023)

En iyi hosting firmalarını sizler için araştırdık. Türkiye'nin en çok tercih edilen hız,kalite ve destek sistemiyle kendini kanıtlamış şirketleri.

Piyasadaki En İyi Hosting Firmaları; Kanıtlanmış Tavsiyeler (2023)
en iyi hosting firmalari turkiye
0

En iyi hosting firmaları içeriğimizde sunucu, server, domain, wordpress hosting, seo hosting gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz en ucuz ve kaliteli sitelere yer verdik. Türkiye’nin en iyi hosting firmalarını listelerden tamamen hız, kullanıcı deneyimi, müşteri ilişkileri, fiyat, tecrübe ve devamlılık maddelerini ele aldık. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen, kendini kanıtlamış hosting şirketleri ile çalışmak sizi bir adım öne geçirecektir.

Bu içeriğimizde en ucuz hosting firmasının hangisi olduğunu da öğrenebileceksiniz. En ucuz hosting demek kalitesiz ve tercih edilmeyecek bir firma demek değildir. Aşağıdaki listelediğimiz her bir hosting şirketini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

İnternet sitenizin sağlıklı bir şekilde kesintisiz olarak yayında kalması için aldığınız hosting hizmetinin kaliteli olması gerekir. Kalitenin yanında hız diğer bir önemli etkendir. Çünkü yavaş açılan internet siteleri asla başarıyı yakalayamazlar. Google gibi arama motorları ise yavaş açılan internet sitelerini sıralamalarda geride bırakacaktır. Bu sebeplerden dolayı hızlı hosting firması ile çalışmak şarttır.

Yukarıda açıkladığımız gibi hosting firmasını seçmek hiçte sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Fakat bu karmaşıklığı gideriyoruz. Aşağıda hazırlamış olduğumuz listeye hemen göz atın.

En İyi Hosting Firmaları Listesi

SıraModelOrtalama HızPuanı
1Cenuta2ms10/9.9
2Turhost8ms10/9.7
3Hostinger8ms10/9.9
4Veridyen10ms10/9.8
5Güzel Hosting12ms10/9.8
6Netinternet15ms10/9.7
7Alastyr20ms10/9.8
8Vargonen21ms10/9.8
9Godaddy22ms10/9.9
10Odeaweb23ms10/9.8

1Cenuta Hosting Firması

en iyi hosting firmalari cenuta
en iyi hosting firmalari cenuta

Cenuta Telekomünikasyon Anonim Şirketi 2012 yılından bu yana kullanıcılarına hizmet vermektedir. Hem fiyatlarının ucuz olması hem de kaliteli hizmet vermeleri ile kullanıcılar tarafından oldukça beğenilerek tercih edilmektedir. Kurumsal, e-ticaret, sınırsız, wordpress, windows gibi hosting hizmetlerinin yanında sunucu ve alan adı hizmeti de sağlamaktadır.

En iyi hosting firmaları listesinde 1. sırada yer verdiğimiz Cenuta firması tecrübeli müşteri destek ekipleriyle de gönüllerde taht kurmuş durumda diyebiliriz. Destek ekiplerinin tecrübeli olması kritik olaylara anında doğru müdahaleyi yapmasını sağlamaktadır. Hız ve kalite anlamında sizi üzmeyecek şirketlerden biridir. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bu özelliklerden dolayı en iyi hosting firmaları arasında yer almaktadır.

2Turhost

en iyi hosting firmalari turhost
en iyi hosting firmalari turhost

Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında yer alan Turhost yıllardır bu sektörde zirvede hizmet vermeye devam etmektedir. Kesintisiz hizmeti ile nam salan firma kalite anlamında gerçekten üst seviyelerde yer almaktadır. Diğer hosting firmalarına nazaran fiyatları bir tık daha fazladır.

2004 yılından beri sektörde bulunan Turhost envanterinde 2.400’den fazla kurumsal sunucu bulunmaktadır. Sunucularının ve network altyapılarının tümü kendilerine aittir. Bu sebeple müşterilerine hızlı hosting hizmeti sunabilmektedirler.

Hız anlamında gerçekten en iyi firmalardan birisi diyebiliriz. Turhost, destek sistemiyle, hızıyla, kalitesiyle gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz köklü bir şirkettir. Bu özelliklerden dolayı en iyi hosting firmaları arasında yer almaktadır.

3Hostinger

en iyi hosting firmalari hostinger
en iyi hosting firmalari hostinger

Hostinger sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi hosting firmalarından biridir. Hostinger asasen bir Türk firması değil ancak hostinger.web.tr adresinde Türkiye’de aktif olarak hizmet vermektedir.

Türkiye dahil 178 ülkede faaliyet göstermekte ve 29 milyondan fazla kullanıcısı vardır.

Hostinger kendi sunucularında kendi özel yazılımlarını geliştirdiği için gerçekten çok uygun fiyatlara yüksek performanslı kaliteli hizmet sunmaktadır.

Hostinger ayrıca cPanel hosting de sunar. Sitesine gittikten sonra üstteki hosting menüsünden cPanel hosting planlarına ulaşabilirsiniz. cPanel gümüş ve cPanel altın olarak iki farklı planı bulunur.

Hostinger’in hPanel destekli ucuz web hosting olarak tekil, premium ve kurumsal olarak sadece üç farklı paylaşımlı web hosting planı bulunmaktadır.

Premium ve kurumsal planlar tekil hosting planına göre çok daha yüksek performansa sahiptir. Ücretsiz domain ise sadece premium ve kurumsal planlarla birlikte verilmektedir. Bu özelliklerden dolayı en iyi hosting firmaları arasında yer almaktadır.

4Veridyen

veridyen hosting firmasi
veridyen hosting firmasi

Gelişmiş teknolojik altyapısıyla hizmet veren Veridyen, uygun hosting fiyatları ve kalitelisinden ödün vermeden müşterilerine hizmet vermektedir. Tüm sunucuları ve sunucu ekipmanları SuperMicro, Dell ve Samsung markalarından oluşmakta olup tamamı gerçek rackmount sunuculardır.

2016 yılının Şubat ayında %100 Türk sermayesi ile İzmir Bayraklı’da kurulmuştur. Veridyen Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. internet servis sağlayıcılığı ve telekomünikasyon alanında 2005 yılından günümüze dayanan engin tecrübesi ve enerjisi yönetilmekte olan bir şirkettir. Firma şeffaf, üst düzey hizmet kalitesi ve kesin çözüm temellerine dayanarak web hosting, alan adı kaydı, bulut sistemleri, sanal ve fiziksel sunucu ve güvenlik sertifikası satışı konusunda kurumsal ve bireysel hizmetler sunmaktadır. Bu özelliklerden dolayı en iyi hosting firmaları arasında yer almaktadır.

5Güzelhosting

guzelhosting firmasi
guzelhosting firmasi

Türkiye’nin yerli sermayeye sahip en çok web sitesi barındıran web hosting şirketi olan Güzel Hosting, 2008 yılından bu yana en uygun fiyatlarla en iyi hosting hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca gelişmiş destek paneli sayesinde kullanıcılarının talep ve sorunlarına da hızlıca yanıt vermektedir.

Müşteri ilişkileri 5-10 dakika içerisinde taleplerinize cevap vermektedir. Destek sistemi yıllarda bu düsturunu hiç bozmadan yoluna devam etmektedir. Hız ve kalite anlamında tercih edebileceğiniz en iyi hosting firmalarından biridir. Bu özelliklerden dolayı en iyi hosting firmaları arasında yer almaktadır.

6Netinternet

netinternet hosting firmasi
netinternet hosting firmasi

9 Eylül 2006 yılında Denizli’de kuruldu. Türkiye’nin internet altyapısına katkı sağlayan şirket, Web Hosting, Veri Merkezi hizmetleri ve Bulut Bilişim alanında hizmet sağlar. Netinternet, 2016 yılı itibarı ile Türkiye’de IP aralığında en çok internet sitesi barındıran üçüncü veri merkezidir. Yenilikleri ve ürettiği internet teknolojileri ile sektöre yön veren şirket, yarının teknolojilerini bugünden kullanmanıza olanak sağlar.

Hemen Okuyun: Kalıcılığıyla Nam Salmış En İyi Erkek Parfümleri (2023)

Bilişim teknolojileri alanında maliyetlerinizi düşürüp, ürettiği teknolojiler ile işinize değer katarken, 7 gün 24 saat esasına dayalı çalışan operasyonu birimi ile birlikte birebir yedekli alt yapısı ile iş sürekliliğini en üst düzeyde tutar. Bu özelliklerden dolayı en iyi hosting firmaları arasında yer almaktadır.

7Alastyr

alastyr hosting sirketi
alastyr hosting sirketi

Bireysel ve kurumsal internet çözümlerini, genç, dinamik ve yenilikçi kadrosu ile müşterilerinin hizmetine sunuyor. 2002 yılında İzmir’de kurulan firma uzun yıllar Smyrna Telekom adıyla verdiği hizmetlerini Nisan 2012 itibariyle Alastyr Telekom adı altında sağlamaya devam etmektedir.

Destek talepleri operatörleri tarafından düzenli bir şekilde kontrol edilmektedir. Mevcut yapda mesai saatleri içerisinde müşterilere dönüş süresi 5 ile 30 dakika arasındadır.

Ayrıca alan adı ve sunucu hizmetleri hariç tüm hizmetlerinde 15 gün koşulsuz para iade garantisi sağlıyor. Bu özelliklerden dolayı en iyi hosting firmaları arasında yer almaktadır.

8Vargonen

vargonen hosting sitesi
vargonen hosting sitesi

2000 yılında kurulan Vargonen, hizmete başladığı günden bu yana uluslararası iş deneyimini, sektörün en iyileri ile yaptığı iş ortaklıkları ve büyük ölçekli altyapı yatırımları ile birleştirerek, yüksek performanslı bir altyapıyı erişilebilir maliyetlerle dünyada birçok noktada sunmaktadır.

Firma olarak öncelikli amacı, müşterilere en güncel teknolojiyi kullanarak gerekli altyapı hizmetini sağlamak ve sorunsuz iş süreçleri sayesinde müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktır. Dünya üzerinde coğrafi bir şekilde dağıtılmış durumda olan 8 ayrı veri merkezinden, kullanıcılarına kesintisiz teknoloji hizmeti sunan marka, acil durum senaryoları çerçevesinde yürüttüğü başarılı kriz yönetimi ile müşteri ilişkilerinde destek ve çözümü birleştirmeyi ilke edinmiştir.

Türkiye’nin açık ara en iyi cloud servislerini sağlayan Vargonen, ciddi bir mali yatırım gücüne sahip olmanın ve ülkemizde henüz kullanılmamış yeni nesil ekipmanlarla hizmet sunmanın gururunu yaşamaktadır. Bu özelliklerden dolayı en iyi hosting firmaları arasında yer almaktadır.

9Godaddy

godaddy hosting sirketi
godaddy hosting sirketi

İnternet’i bir süredir kullanıyorsanız, muhtemelen GoDaddy’yi duymuşsunuzdur. Bu, alan adı kaydıyla en tanınmış markalardan biridir. Ancak GoDaddy artık yalnızca alan adı kaydı hizmeti sunmakla kalmıyor, internet siteleri ile ilgili birçok farklı konularda sağlayıcı olarak çalışıyor.

Godaddy Hosting hizmetinde nasıl bir firma olduğunu, firma ilgili internet üzerindeki tüm paylaşımların bir derlemesini bu yazımda bulabilirsiniz. Özellikle 2 yıllık godaddy tecrübemden de yazıda bahsedeceğim.

Godaddy hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra paketleri ve godaddy hosting özelliklerini inceleyeceğiz.Godaddy nasıl, Godaddy hosting nasıl, godaddy hosting alırsam yanılır mıyım gibi kafanıza takılan sorulara umarım yazımda cevap bulabilirsiniz. Bu özelliklerden dolayı en iyi hosting firmaları arasında yer almaktadır.

10Odeaweb

odeaweb hosting domain
odeaweb hosting domain

Fiyat performans açısından Odeaweb firması güzel bir atılım yaparak piyasada yerini aldı. Özellikle sunduğu hızlı ve kaliteli hizmet sayesinde müşteri memnuniyeti bakımından en iyi firmalardan biri diyebilirim.

Domain, wordpress hosting, SSL, Reseller Hosting, Sunucu gibi başlıca hizmetleri bulunuyor.

İzmir, İstanbul ve Denizli’de yer alan veri merkezlerinden hizmet veriyorlar. Webmaster forumlarında kullanıcı memnuniyeti bakımından oldukça puan toplayan bir firmadır. Bu özelliklerden dolayı en iyi hosting firmaları arasında yer almaktadır.

En İyi Hosting Firmalarının Avantajları

en kaliteli hosting
en kaliteli hosting

Türkiye genelinde hizmet veren hosting firmalarında aranacak bir takım teknik özellikler vardır. Bu özelliklere bakıldığında sundukları hizmetten müşterilerle iletişime kadar her husus önemli bir detay anlamına gelir. Totalde değerlendirme yapıldığında her hosting firması internet üzerinde şeffaf şekilde değerlendirildiği için firmalara ait bu özellikleri açıkça görebilmek mümkün.

Peki iyi bir hosting firmasında seçerken dikkat edilmesi gereken ana özellikler nelerdir?
  • Hosting hizmet bedeli
  • Sunucu Performans ve Güvenliği
  • Satış Sonrası Destek
  • Sunulan İmkanlar
  • Sunucu Hızı Dahil Genel Performansı

Bu özellikleri bir bütün halinde ön plana çıkan hosting firmaları en çok tercih edilenler arasında yerini alır. Bu özelliklerin her biri ayrı ayrı firmaya kalite katan hususlardır. Bir hosting firmasının destek hizmetlerinin kaliteli olması kesinlikle en çok dikkat edilen özelliktir. Kullanıcıların siteye erişimleri konusunda yaşanacak en ufak sorun ciddi sorun teşkil etmektedir. Özellikle e-ticaret sitelerinde buna benzer durumların yaşanması müşterilerde site ve markaya karşı güven sorunu oluşmasına sebep olacaktır.

Bir diğer kritik özellik kesinlikle güvenliktir. Bir web sitesine ait bütün kodlar ve verilerin güvenliği hosting firmasına aittir. Bu konuda ortaya çıkabilecek en ufak zafiyet site sahiplerinin marka ve hizmetlerinin kazançlarında ciddi kayıplar yaşamasına sebep olabilir.

Bu iki ana özellik konusunda en iyi performansı gösteren hosting firmaları her zaman en çok tercih edilenler listesinde ilk sırada yer alır. Hatta bazı kullanıcılar için fiyat aralığının bir önemi dahi yoktur. Bu firmaların sunduğu hizmetin kalitesindeki netlik kesinlikle her şeyin önünde tutulur.

Hosting Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sizin için hosting seçiminde ne önemlidir? Destek? Hız? Sürdürülebilirlik? Performans? Kalite? Ne arıyorsunuz? İşte tam da bu kriterler önderliğinde hosting hizmeti alacağımız zaman neleri kontrol etmemiz gerektiğine değineceğiz.

Vergi veren bir şirket olmasına dikkat edin

Neden vergi veren bir şirket olmasına dikkat etmelisiniz? Öncelikle vergi veren şirketlerin güvenilirliği ön plandadır. Şirkettir, denetlenmekte olup belirli bir kadro ile hizmet vermektedirler.

7/24 Destek verebilen firmaları tercih edin

Hosting destek hizmeti ile alakalı o kadar da abartma diyebilirsiniz belki ama bunu örneklerle açıklayalım.

Mesela siteniz günlük 1000 TL kazanıyor olsun (24 saatlik süre) bu durumda siteniz firmanın mesai saatleri dışında destek veremeyeceği bir anda sorun yaşasa ve siz bu durumdan ötürü maddi kayıp yaşasanız hoşunuza gitmez diye düşünüyoruz.

Bir örnek daha verelim; E-Ticaret siteniz var ve internet üzerinden satış yapıyorsunuz. Belki de günlük cironuz 10 bin TL veya üzerinde!

Bu durumda siz sürekli ziyaret edilen bir e-ticaret sitesisiniz ve müşteriniz sitenize erişemedi. Bu hem size para kaybettirir hem de güven kaybettirir. Erişim problemi olan bir internet sitesine kimse kredi kartı bilgisini girerek alışveriş yapmak istemez.

Müşteri odaklı firma tercih edin

Hosting hizmeti veren firmaları araştırırken bu yazdığımız kısma katılacağınızı düşünüyoruz. Diyelim ki, internet sitesinden, hosting veya sunucudan anlayan birisi değilsiniz. Fakat yazım yeteneğiniz var ve bunu değerlendirmek istiyorsunuz. Yahut ticari bir işletmeniz var ama satışlarınızı internet platformlarına taşımak istiyorsunuz. Böyle durumlarda hosting hizmeti alacağınız firmanın size bazı teknik konularda görevi olmasa bile destek olmasını bekleyebilirsiniz.

Yorum Yap