1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik

En İyi Kolajen Markası; Gençleştiren 10 Ürün Tavsiye (2023)

En iyi kolajen markası hangisi? Eklem ağrılarına iyi gelen ve gençleştiren kolajen takviyelerini hemen inceleyin.

En İyi Kolajen Markası Hangisi? Kolajen Takviyesi Tavsiyeleri (2023)
en iyi kolajen markalari 2023
0

En iyi kolajen markası hangisi? Kolajen takviyesi için tavsiye edilen ürünleri sizler için listeledik. Uzman tavsiyeleri ışığında oluşturduğumuz bu listedeki ürünler dermotologlar tarafından onaylanmış ve kullanıcılar tarafından tam not almayı başarmış kolajenlerdir. Genellikle tablet formunda olan ve cilde detoks etkisi yapan collagen hakkında merak edilen soruların cevapları da içeriğimizde yer alıyor. Eklemler için en iyi kolajen markası arayanların derdine deva olabilecek ürünlerin listesine aşağıda ulaşabileceksiniz.

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz kolajen, genç ve sağlıklı bir cildin anahtarı olarak görülüyor. İster takviye olarak alabileceğiniz ister serum olarak uygulayabileceğiniz bu protein, birçok yaşlanma karşıtı ürünün temelini oluşturuyor. Kolajen nedir, en iyi kolajen markası hangisi, en iyi kolajen takviyesi ve faydaları nelerdir gibi soruların cevaplarını da sizler için araştırdık.

En İyi Kolajen Markalarının Sıralaması

SıraModelFormEditör Puanı
1Collagen Life Pro CollabelSaşe10/10
2Voonka CollagenTablet10/9,9
3Supra Protein Multi CollagenTabet10/9,9
4Solgar Hyaluronic Acid CollagenTablet10/9,7
5Suda CollagenTablet10/9,6
6New Essentials KolajenSerum10/9,8
7Doppelherz Kontrol SystemToz10/9,9
8Mizon CollagenSerum10/9,8
9DAY2DAY The CollagenSaşe10/9,9
10LR Zeitgard Racine KolajenSerum10/9,8

1Collagen Life Pro Collabel

en iyi kolajen markasi collabel
en iyi kolajen markasi collabel

Yapılan araştırmalar, günlük kolajen tüketiminin kemikleri daha yoğun hale getirdiği ve yaşlanma sürecini yavaşlatarak vücudun kemik üretimine yardımcı olabileceğini, aynı zamanda yağ oluşumunu yavaşlattığını gösterirken Collagen Life Pro Collabel, içeriğindeki CLA (Konjuge Linoleik Asit) ve L-Carnitine sayesinde metabolizmayı hızlandırarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kolajen ve diğer proteinler sayesinde vücudun fazla yağ alımını azaltan Collagen Life Pro Collabel, biriken şeker ve yağın enzimler aracılığıyla parçalanmasına yardımcı olur. Böylelikle kilo vermek isteyenler için ilaç niteliği taşımayan bu ürün mükemmel bir takviye edici ürün olarak listemizde yer alıyor.

2Voonka Collagen Beauty Hyaluronic Acid Kolajen Hapı

voonka en iyi kolajen markasi
voonka en iyi kolajen markasi

Konu en iyi kolajen takviyesi olduğunda akla gelen ilk isimlerden biri elbette Voonka. 150 mh hyaluronik asit içeren bu tabletler, aynı zamanda kolajen bakımından da oldukça zengin. Cildinize kaybettiği nemi geri kazandıran bu ürün, ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilt vadediyor. Ek olarak ürünün C vitamini ile zenginleştirildiğini de söyleyelim.

3Supra Protein Multi Collagen Complex

en iyi kolajen markasi supra
en iyi kolajen markasi supra

Hem güzellik hem sağlık arayanlar için geliştirilmiş komple bir ürün olduğu için özellikle ilk kez kolajen takviyesi kullanacaklar tarafından sıkça tercih ediliyor.

Hangi kolajen formu ve kaynağı daha etkilidir sorunu da geride kalıyor çünkü Türkiye’de ilk ve tek olarak dört farklı hayvansal kaynak (balık, tavuk, sığır ve yumurta kabuğu zarı kaynaklı kolajen peptitleri- TİP 1 , 2 ,3, 5 ve 10 formunda) bir arada bulunuyor.

Hyaluronik asit ve C vitamini ile de desteklenmiş güçlü formülüyle cildin esnekliğini artırırken, bağ dokular, kaslar, kemik ve eklemlere de maksimum destek sağlıyor. Koruyucu veya şeker içermeyen formülü ve biyoyararlanımı yüksek tablet formuyla pratik kullanım sağlıyor.

4Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex Kolajen Hapı

solgar-hyaluronic-acid-collagen-en-iyi-kolajen
solgar-hyaluronic-acid-collagen-en-iyi-kolajen

Konu kolajen takviyesi olduğunda akla gelen bir diğer marka ise Solgar. Hyaluronic asit ile zenginleştirilen bu kolajen takviyesi, metabolizmayı dengelerken bir yandan da bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor. Bunlara ek olarak diş ve cilt sağlığınızı koruyor.

Hemen Okuyun: Kalıcılığıyla Orjinal Parfümlere Taş Çıkartan En İyi Açık Parfüm Tavsiyeleri (2023)

Tabii bir de yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına yardımcı olduğunu da söyleyelim. Kimi kullanıcılar ürünün Tip 2 kolajen içerdiği konusunda uyarılarda bulunmuş. Yani cilt ve saç sağlığındansa kemik sağlığı için daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

5Suda Collagen Multiform 90 Tablet

suda collagen en iyi kolajen takviyesi
suda collagen en iyi kolajen takviyesi

Eğer cilt kuruluğu, saç dökülmesi, saçların yıpranması, enerji düşüklüğü gibi sorunlar yaşıyorsanız Suda Collagen ile bunlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Kısa süre içerisinde etkisini gösterebilen ürün, kullanıcılarından son derece olumlu dönüşler alıyor. İçerisinde ise 1000 mg hidrolize kolajen peptiti ve 1 milyar probiyotik mikroorganizma bulunuyor.

6New Essentials Kolajen Serum

newessentials takviye kolajen
newessentials takviye kolajen

Gelelim en iyi kolajen serum çeşitlerine! Yaşlanma karşıtı bir bakım için tercih edebileceğiniz bu serum, son zamanların en popüler cilt bakım ürünlerinden biri. Yaşlanma belirtilerinin önüne geçen ürün, daha genç ve canlı bir cilt vadediyor. Serumun içerisinde kolajen, protein ve nemlendirici bulunuyor. Bu sayede bir yandan cildinizin nem dengesini korurken bir yandan da protein sentezini destekliyor.

7Doppelherz Kontrol System Kollagen Beauty

takviye kolajen doppellherz
takviye kolajen doppellherz

Kullandıkça faydasını hissettiren Doppelherz kolajen, lezzetli olması nedeniyle de birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Doppelherz Kontrol System kolajenin yorumlarına baktığımızda, ağrıları yüzünden sürekli ağrı kesici tüketen, saçları dökülen, cildi kuruyan, eklem yerlerinde ağrı hisseden kişilerin kullandığını ve faydasını gördüğünü söyleyebiliriz.

8Mizon Collagen 100 Kolajen Serumu

mizon en iyi kolajen markasi
mizon en iyi kolajen markasi

Konu kolajen serum olduğunda akla gelen bir diğer ürün ise Mizon Collagen 100. İçeriğindeki zenginleştirilmiş marine collagen sayesinde cildin elastikiyetini korumasına yardımcı olan ürün, yorgun ciltler için oldukça ideal. Cildi derinlemesine nemlendiren serum, aynı zamanda dış etkenlere karşı da koruma sağlıyor.

9DAY2DAY The Collagen Beauty

day2day en iyi kolajen
day2day en iyi kolajen

Lezzetli içimiyle American Food Awards tarafından altın madalya tat ödülüne layık görülen ürün, cildin ve saçın korunmasına katkıda bulunur. Day2day kolajen, cildinizi, saçlarınızı, tırnaklarınızı parlaklaştırır, eklem ağrılarınızı en aza indirmenize yardımcı olur. Kullanıcıları tarafından sevilerek kullanılmaktadır.

10LR Zeitgard Racine Kolajen Takviyesi Serum

Saf kolajen içeren bu serum, cildin sıkılaşmasını sağlarken bir yandan da cildi derinlemesine nemlendiriyor. Ek olarak bu nemi hapseden ürün; daha genç, taze ve pürüzsüz bir görünüm vadediyor.

Kolajenin Faydaları Nelerdir?

kolajen nedir
kolajen nedir

Kolajenin vücudumuz için oldukça önemli olduğundan bahsetmiştik. Yani bu protein, vücudumuzun birçok bölümünde görev alıyor. Bu nedenle faydaları saymakla bitmiyor desek yeridir. Ancak başlıca faydaları için şunları söyleyebiliriz:

  • Cilt sağlığını geliştiriyor. Cildin elastikiyetisini arttırıyor ve cilt kusurlarının iyileşmesine yardımcı oluyor.
  • Kırışıklık oluşumunu azaltarak yaşlanma belirtilerini geciktiriyor.
  • Kıkırdak bütünlüğünün korunmasına yardımcı oluyor. Bu sayede eklem ağrılarıyla mücadele ediyor, eklem iltihaplanmasını engelliyor.
  • Kemiklerin güçlenmesini sağlıyor. Kemik kaybının önlenmesine katkıda bulunuyor.
  • Kırık ve çatlakların iyileşme sürecini hızlandırıyor.
  • Kas kütlesinin korunmasına ve arttırılmasına yardımcı oluyor.
  • Saç ve tırnak sağlığının gelişmesine katkıda bulunuyor.
  • Yaraların iyileşme sürecini hızlandırıyor.
  • Sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlıyor. Bu sayede metabolizmanın hızlanmasına yardımcı oluyor.

Kolajen Ne İşe Yarar?

kolajenin faydalari nelerdir
kolajenin faydalari nelerdir

Kolajen protein, vücutta farklı yerlerde ve tiplerde yer alır. Vücudun yapı taşı olan bu madde, sağlık açısından birçok etkiye sahiptir. Tırnaklar, kemikler, vücut dokuları, cilt nemlendirmesi, diş sağlığı gibi birçok organ ve uzvun sağlığını korur. Son olarak güçlendirici etkiye sahip olan protein, yaşlanmayı geciktirerek genç ve diri bir vücuda sahip olmanıza yarar sağlar.

Kolajen Nasıl Kullanılır?

Kolajen takviyeleri birbirinden farklı kullanım tipleriyle karşımıza çıkar. Bunlardan bazıları, tablet, sıvı ve toz kolajenlerdir. İçerisindeki kullanma talimatı sayesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz kolajenlerin en etkili olanı toz olanlardır. İçerisinde %90 – %95 protein bulunan toz kolajenler, sıvı ve tablet kolajenlere nazaran vücuda daha iyi etki edecektir.

Kolajen Kilo Aldırır mı?

Kolajen takviyeleri ve vücuttaki kolajen miktarı bazı kişilerin söylemine göre insanlara kilo aldırır. Fakat bu yanlıştır! İçerisinde şeker olmayan kolajen kilo aldırmaz, aksine kas yıkımını önleyerek kilo vermenizde etkili olur. Bilimsel testler sonucu kolajenler yoğun protein oldukları için kullanıcılarını uzun bir süre tok hissettirir. Böylece ara öğünlerin, atıştırmalıkların ve abartı yemek yemenin önüne geçer.

Kolajen Kaç Ay Kullanılmalı?

Kolajen takviyesi kullanımı yaşa, cilt yapısına ve dayanıklılığına göre değişiklik gösterir. Ancak kolajen takviyesinin gerçek etkisini görmek istiyorsanız, yapılan testler düzenli olarak 3 ay kullanılması gerektiği yönündedir.

Yorum Yap