1. Ana Sayfa
  2. Elektronik

Kırıştırmayan En İyi Kurutma Makinesi Tavsiyeleri (2023)

En iyi kurutma makineleri listesini hemen inceleyin. Kırıştırmayan, derinlemesine temizlik sağlayan müthiş öneriler.

Kırıştırmayan En İyi Kurutma Makinesi Tavsiyeleri (2023)
en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri bosch
0

En iyi kurutma makinesi tavsiyeleri kullanıcı yorumları ve piyasa araştırmaları sonucunda bir araya getirilmiştir. Özellikle kış aylarında çamaşır kurutmak ayrı bir dert ve sorundur. Hal böyle olunca balkonda çamaşır kurutma sorununa son veren kurutma makinesi devreye giriyor. Bu makineler sadece çamaşırlarınızı kurutmakla kalmıyor ayrıca onları derinlemesine temizliyor. Evinizde kedi, köpek gibi tüylü dostlarımızı bakıyorsanız kurtarıcınız kurutma makinesidir. Çamaşırlarınızı tüyden ve tozdan derinlemesine arındırır.

Çamaşır kurutma makinesi önerileri ile son teknoloji, bütçenize uygun modelleri bir araya getirdik. Kurutma makinesi fiyatları dolar kuruna bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Bundan dolayı en uygun fiyatlı ürünleri sizler için sıraladık. Hemen aşağıda bulunan listeden marka ve modelleri inceleyebilirsiniz.

En İyi Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

SıraModelKapasitePuanı
1Bosch WTW85410TR8 kg10/10
2Arçelik 800 KM8 kg10/9.9
3VESTEL KM 87018 kg10/9.9
4Siemens WT45W410TR8 kg10/9.8
5Electrolux EW8H3966IB9 kg10/9.8
6Hoover HLX C8TG-S8 kg10/9.8
7Grundig GDH 828 kg10/9.9
8Regal KM 91029 kg10/9.9
9Beko KM 909 kg10/9.8
10LG F4V5RGP2T10.5 kg10/9.8

1Bosch WTW85410TR A++ 8 kg Çamaşır Kurutma Makinesi

en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri bosch
en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri bosch

Bosch WTW85410TR, AutoDry programı sayesinde çamaşırlarınıza istediğiniz kuruluğu verebiliyor. Kırıştırmayan çamaşır kurutma makinesi, A++ enerji verimliliği sınıfında yer alıyor. Kullanıcılar tarafından çok sevilen cihaz, en sessiz kurutma makinesi unvanını elinde tutuyor. 8 kilogram yük kapasitesi ve A++ enerji verimliliğiyle oldukça beğeniliyor. Çok sayıda kurutma programı sunan modelin özellikle süre ayarlı havalandırma, spor giysi, süper-kısa 40′, gömlek/bluz gibi özel programları kullanıcıların dikkatini çekiyor. Makinenin kullanıcıya sunduğu bir başka avantaj ise program sonrası 60 dakika giysileri kırıştırmadan tutabiliyor olması. Bu özelliklerden dolayı en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

2Arçelik 800 KM A++ 8 kg Çamaşır Kurutma Makinesi

en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arcelik
en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arcelik

Tüm giysilerinizi güvenle kurutmanıza imkan sunan Arçelik 800 Km Çamaşır Kurutma Makinesi yoğunlaştırma teknolojisini kullanılıyor. Kapağın, makinenin kullanılacağı yere göre konumlandırılıyor olması rahat kullanıma olanak tanıyor. Düşük enerji harcayan bir ürün olmasıyla da oldukça seviliyor. Bu özelliklerden dolayı en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

3VESTEL KM 8701 A++ 8 kg Çamaşır Kurutma Makinesi

en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri vestel
en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri vestel

Ekstra kuru, karışık, dolap kuruluğu ve havalandırma gibi birçok özelliği tek bir makinede sunan Vestel, çamaşır kurutmayı hızlı ve efektif hale getiriyor. İsterseniz spor giysileriniz için spor kuruluğu, günlük kıyafetleriniz için pamuklu kurutmayı seçebiliyorsunuz. Vestel her kumaşa farklı kurutma programlarını kullanarak çamaşırlara gereken özeni gösteriyor. Bu özelliklerden dolayı en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

4Siemens WT45W410TR A++ 8 kg Çamaşır Kurutma Makinesi

en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri siemens
en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri siemens

Siemens kurutma makinelerinde yenilikçi birçok özelliği sunuyor. Bunlar arasında A+++ olan güçlü enerji sınıfı ve dijital kontrol paneli yer alıyor. 8 kg kurutma kapasitesi oldukça ideal ve yeterli. Düşük ses seviyesi ve çoklu fonksiyonları çamaşırları hızlı bir şekilde kurutuyor. Özel programlar arasında ise alerjen, iç giyim ve havlu gibi programlar var. Süreli havalandırma ve süreli kurutma gibi manuel ayarlanan seçenekler de kullanıcı özgürlüğü sunuyor. Bu özelliklerden dolayı en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

5Electrolux EW8H3966IB PerfectCare 800 A++ 9 kg Çamaşır Kurutma Makinesi

en iyi kurutma makinesi onerileri
en iyi kurutma makinesi onerileri

Akıllı beyaz eşya üreten en iyi markalardan biri olan Electrolux’ün ürünü olan bu çamaşır kurutma makinesi 8 kilogramlık kapasiteye sahip olup düşük enerji tüketimi ile kısa sürede çamaşırlarınızı kurutabilmektedir. 12 farklı kurutma programıyla fark yaratan bu ürün ısı pompalı kurutuma teknolojisi kullanmaktadır. Rakiplerine göre üstün performans sunan ve dijital paneli sayesinde kolay kullanım imkanı sağlayan bu ürüne uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bu özelliklerden dolayı en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

6Hoover HLX C8TG-S B Enerji 8 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi

Yün ve kaşmir dahil pek çok kumaş tipi için ideal kurutma ortamı sunan Hoover DX C10DG-17 aynı zamanda doğal yumuşaklık ve parlaklığı da korumayı başarıyor. NFC teknolojisine sahip olan bu ürün akıllı telefonunuz sayesinde kolayca yönlendirilebiliyor. 30, 45 ve 50 dakikalık hızlı kurutma sayesinde hayatınızı kolaylaştıran bu ürün, koku giderme özelliği ile çamaşırlara ihtiyaç duyulan bakımı sağlıyor. Bu özelliklerden dolayı en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

7Grundig GDH 82 A++ 8 kg Çamaşır Kurutma Makinesi

Alanında uzman kişiler tarafından geliştirilmiş hijyen programı sayesinde çamaşırlarınıza ekstradan özen gösteren makine, bu sayede kıyafetlerinizin daha temiz olmasını sağlar. Yenilikçi kurutma teknolojisi sayesinde 60°C gibi düşük bir sıcaklıkta kurutma yapan cihaz, bu özelliği sayesinde en iyi kurutma makineleri listemize girmeyi başarıyor. Son olarak multisense teknolojisine sahip olan ürünün bu sistem sayesinde kurutma süresini otomatik olarak belirlediğini söyleyelim. Bu özelliklerden dolayı en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

8Regal KM 9102 B Enerji 9 kg Çamaşır Kurutma Makinesi

İhtiyaç duyduğunuz kıyafetlerinizi sadece 29 dakika içerisinde kurutabilmesiyle öne çıkan makine, bu özelliği sayesinde kullanıcıları tarafından çok seviliyor. Özel teknolojisi ile birlikte çamaşırlarınızı daha az kırışık halde kurutan ürün, bu sayede ütüleme kolaylığı sağlıyor. Son olarak bu makinede erteleme fonksiyonu olduğunu belirtelim. Bu özelliklerden dolayı en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

9Beko KM 90 A++ 9 Kg Çamaşır Kurutma Makinesi

Toplam 15 kurutma programıyla 9 kilograma kadar olan çamaşırlarınızı kurutabileceğiniz Beko KM 90 zaman erteleme özelliği sayesinde istediğiniz saatte otomatik çalışıyor. Tambur aydınlatma ve filtre temizleme uyarısı gibi ek özellikleri çok beğenilen model çocuk kilidi sayesinde güvenli kullanılıyor. Bu özelliklerden dolayı en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

10LG F4V5RGP2T A Wi-Fi 1400 Devir 10.5 kg / 7 kg Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Çok hızlı ile yavaş arasında çalıştığı için geniş bir hız aralığına sahip olan LG RC90V9EV2W bunu çift inverter özelliğiyle sunuyor. Alerjenleri engellemek konusunda gösterdiği etki de %99,9 ile oldukça yüksek bir oranı işaret eden model kapak yönünün değişebilmesiyle de her yere uyum sağlıyor.

En iyi kurutma makinesi tavsiyesi istiyorsanız harika bir önerimiz var. Akıllı ev sistemleri konusunda lider bir marka olan LG ürettiği bu kurutma makinesi ile hayatınızı kolaylaştırıyor. Hibrid teknoloji sayesinde yüksek kurutma performansı sunan ürün, aynı zamanda çamaşırların dokusunu da koruyor. Bu özelliklerden dolayı en iyi kurutma makinesi tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Öncelikle çamaşır kurutma makinesi almak isteyenlerin makinenin kapasitesine dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu tür makinelerin 6, 8 ve 10 kilogramlık kapasiteleri bulunabilir. Kaç kilogramlık kurutma makinesi alacağınıza ailenizin büyüklüğüne ve çamaşır makinenizin kapasitesine göre karar verebilirsiniz. Çamaşır makinenizin büyüklüğü burada belirleyici olacaktır. Çamaşır makinenizden daha küçük kapasiteli bir kurutma makinesi size zorluk çıkarabilir.
  • Kurutma makinenizin enerji sınıfı da oldukça önemli bir etkendir. Hem çevreye hem de elektrik faturasına olumlu yansıması için A++ kurutma makinelerini tercih etmelisiniz. Bu makineler tasarruf konusunda oldukça verimlidirler.
  • Bu makineler ses çıkararak çalışan makinelerdir. Bu nedenle konforunuz için sessiz çalışan kurutma makinelerini tercih etmelisiniz.
  • Çamaşır kurutma makinesi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da farklı kumaşlar için farklı programlarının olup olmamasıdır. Farklı kumaşların kururken yıpranmaması için farklı programlarda kurtulmaları gerekmektedir. Bu konuda çok programlı çamaşır kurutma makineleri size yardımcı olabilir.
  • Alacağınız çamaşır makinesinin boyutları da dikkat etmeniz gerekenler arasındadır. Ev tipi çamaşır kurutma makineleri genellikle çamaşır yıkama makineleri boyutlarındadır. Sanayi tipi olanlar ise daha büyüktür. Evde alan sorunu olmaması için kurutma makinenizi alırken boyutuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çamaşır Kurutma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çamaşır kurutma makinesi almayı düşünüyorsunuz ve hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu yönlendirmelerimizle aradığınız ürünü kolayca bulabileceğinizi düşünüyoruz.

Fiyat Performans Ürünü En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri (2023) yazımızı inceleyin.

İlk önce çamaşır kurutma makinesi alırken enerji sınıfına dikkat etmeniz ve A++ özelliğinde ürün almanız daha fazla tasarruf yapmanızı sağlar. İkinci olarak bakacağınız bir diğer özellik ise kaç kiloya kadar çamaşır kuruttuğu. Eğer kalabalık bir aileyseniz en az 9 kg özellikle makine almak sizin için daha uygun olacaktır. Ardından havalandırma, sessiz çalışması, çocuk kilidi, koku giderme gibi özellikleri göz önüne alarak tercih yapabilirsiniz.

Yorum Yap