1. Ana Sayfa
  2. İnternet

En İyi Link Kısaltma Siteleri; 2023'ün 10 Para Kazandıran Servisi

En iyi link kısaltma sitelerini bir araya getirdik. Hemen inceleyerek bu servislerden para kazanın.

Para Kazanmanızı Sağlayacak En İyi Link Kısaltma Siteleri (2023)
url kisaltma
0

En iyi link kısaltma siteleri çok daha fazla para kazanabileceğiniz kullanımı ücretsiz olan servisler bütünüdür. Link kısaltma servisleri ile uzunca oluşan linkler daha kısa ve anlaşılabilir hale gelmektedir. En fazla para kazanabileceğiniz link kısaltma sitelerini araştırmalar ve kullanıcı yorumlarını inceleyerek bir araya getirdik. URL kısaltma işlemi ile birlikte kullanıcılar para kazanabilmektedir.

Sosyal medyada hatırı sayılır bir kitlesi olan kişiler takipçilerine bir ürün veya herhangi bir site önerirken link kısaltma sitesi kullanarak para kazanabilir. URL kısaltıcıların kullanımı ücretsizdir. Kısaltılan linklere ne kadar çok kişi tıklarsa o kadar çok para kazanabiliyorsunuz.

En İyi Link Kısaltma Siteleri

SıraModelCPMPuanı
1BCVC180 dk10/9.9
2ADfly250 dk10/9.7
3TRLink160 dk10/9.9
4Adcash180 dk10/9.8
5Shorte220 dk10/9.8
6Bitly90 dk10/9.7
7T.Ly75 dk10/9.8
8TinyURL60 dk10/9.8
9Cutt.ly150 dk10/9.9
10Shrinkearn60 dk10/9.8

1BCVC Link Kısaltma Sitesi

en iyi link kısaltma sitesi bcvc
en iyi link kısaltma sitesi bcvc

Türkiye’de belki de en çok kullanılan kendini kanıtlamış bağlantı kısaltma sitelerinden biridir. Özellikle ödemeleri zamanında yapması ve CPM oranlarıyla kullanıcıları kendi tarafına çekmesini başarıyor.

Reklamlar ise ziyaretçileri bunaltmayacak şekilde dizayn edilmiş. Sitenin referans sistemi de mevcut. Referans linkinizden gelen kullanıcılardan ekstra komisyon alabiliyorsunuz.

Ödeme yöntemleri: Payoneer, Bitcoin, Banka seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ödeme sınırlarına ulaşabilen kullanıcılara 7 günde bir otomatik ödeme yapılır.

Yabancı bir banka hesabına ihtiyacınız yok. Türkiye’deki banka hesabınıza direk paranızı yatırıyorlar. Bu özelliklerinden dolayı en iyi link kısaltma siteleri arasında yer almaktadır.

Ödeme alt limitleri aşağıdaki gibidir;

  • Banka Hesabı: 10 dolar
  • Bitcoin: 10 dolar
  • Payoneer: 50 dolar
Hemen Siteyi İnceleyin

2ADfly URL Kısaltma

en iyi link kısaltma sitesi adfly
en iyi link kısaltma sitesi adfly

Yabancı bir bağlantı kısaltma servisidir. Aktif olarak 5 milyon üyeleri bulunuyor. Kullanımı oldukça basit bir servistir. Bu bağlantı kısaltma sitesine üye olduğunuzda hem sitenize trafik sağlayabilir, hem de kısaltmış olduğunuz linkleri sosyal medya platformlarından paylaşarak para kazanabilirsiniz.

Hemen Okuyun: Piyasadaki En İyi Hosting Firmaları; Kanıtlanmış Tavsiyeler (2023)

Bir linki kısaltıp Twitter hesabınızda paylaştınız ve insanlar bu linke tıkladığı zaman para kazanıyorsunuz. Ad.fly’den ödeme alabilmek için minumum 5 dolar kazanmış olmanız gerekiyor. Adfly para kazanma işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Peki ödemeleri nasıl alacağım?

PayPal Türkiye’de yok. Bunu sanırım bilmeyen yoktur. Bunun yerine Payoneer ile ödemeleri rahatlıkla alabiliyorsunuz. Bu özelliklerinden dolayı en iyi link kısaltma siteleri arasında yer almaktadır.

3TRLink Kısaltma

en iyi link kısaltma sitesi trlink
en iyi link kısaltma sitesi trlink

Dört yıldır kesintisiz hizmet sağlayan Türk bir firmadır. Güzel kazançlar elde edebileceğiniz, kullanıcılar tarafından oldukça fazla kullanılan bir servistir.

Eksiksiz sayım yapar. Papara aracılığıyla kazancınızı anında hesabınıza yatırırlar. Birçok farklı ödeme yöntemi bulunuyor. Dilerseniz hesabınıza havale bile gerçekleştirebiliyorlar. Bu özelliklerinden dolayı en iyi link kısaltma siteleri arasında yer almaktadır.

  • Kazancınız 30 TL’ye ulaştığında Webmoney ve Kripto para ile ödeme alabiliyorsunuz.
  • 50 TL’ye ulaştığında Papara ve Payeer ile ödeme alabiliyorsunuz.
  • 100 TL’ye ulaştığında İninal, Perfectmoney ve banka havalesi olarak ödeme alabiliyorsunuz.

4Adcash

Adcash en iyi link kisaltma
Adcash en iyi link kisaltma

Adcash url kısaltma servisi 12 yıldan beri hizmet veriyor. Yabancı bir firmadır. Fakat dolar ve euro bazlı ödeme yaptığı için bu servisinde para kazandırma oranı yüksektir.

URL kısaltma servisi kullanırken her daim bu tür firmaları tercih etmek doğru bir karar olacaktır. Dünya çapında bir kapsama alanı mevcuttur. Link kısaltarak para kazandığınızda anında ödeme alırsınız. Bu özelliklerinden dolayı en iyi link kısaltma siteleri arasında yer almaktadır.

5Shorte

shorte link kisaltma sitesi
shorte link kisaltma sitesi

1.5 milyon aktif kullanıcısı bulunan bu link kısaltma sitesi oldukça başarılıdır. Global ve güvenilir ödeme platformu aracılığıyla ödemelerinizi anında yapar.

Bir bağlantıyı kısalttığınızda ve birisine tıklattığınızda ödeme alırsınız. Ek gelir elde etmek ve ekstra para kazanmak için bu URL kısaltma servisi ile sağlanabilir.

thumbnail
Önerilen Yazı
En İyi CDN Servisleri, Türkiye’de Kullanabileceğiniz 10 CDN Tavsiyesi (2023)

Ödemelerinizi Payoneer ve Webmoney aracılığıyla rahatlıkla alabilirsiniz. Bu özelliklerinden dolayı en iyi link kısaltma siteleri arasında yer almaktadır.

6Bitly

en iyi link kısaltma sitesi bitly
en iyi link kısaltma sitesi bitly

Bitly web sitesi Amazon, Nike, Disney, ESPN, Bose, New York Times gibi markaların kullandığı popüler bir platform. Kurumsal üyelik alarak çok daha kapsamlı kullanım olanakları sunuyor. Bitly bu üyeliklerle markaya özel URL kısaltma, QR kod oluşturmak, linke ait bazı kısımları kendi istediğiniz gibi isimlendirme imkanı ve bu URL leri kaydedip yönetebilmek gibi seçenekler sunuyor, ücretsiz kullanımı da mevcut. Bu özelliklerinden dolayı en iyi link kısaltma siteleri arasında yer almaktadır.

7T.Ly

tly link kisaltma sitesi
tly link kisaltma sitesi

T.Ly gayet kısa olan kendi domain adresi ile de dikkat çeken bir platform. Kişisel, kurumsal veya ekip olarak ve oluşturulacak link sayısına bağlı ücretli planlar için birçok seçenek ile karşınıza çıkıyor. Markalama, özel URL oluşturmak ve URL adreslerini yönetmek mümkün.

Çok kolay bir kullanıma sahip olan T.Ly platformunda bir URL adresini belirtilen çubuğa yazıp “Shorten” butonuna basarsanız hem kısaltılmış URL hem de bir QR kod oluşturuluyor. T.Ly platformunun Google Chrome eklentisi de mevcut. Bu özelliklerinden dolayı en iyi link kısaltma siteleri arasında yer almaktadır.

8TinyURL

tinyurl link kisaltma
tinyurl link kisaltma

Tinyurl platformu da sıklıkla kullanılan bir link kısaltma araçlarından biridir. Ücretli planlar ile daha fazla olanaklar sunan platform, ücretsiz olarak da kısaltma gerçekleştirebiliyor. Bu özelliklerinden dolayı en iyi link kısaltma siteleri arasında yer almaktadır.

9Cutt.ly

cuttly en iyi link kısaltma siteleri
cuttly en iyi link kısaltma siteleri

Cuttly de ücretli üyelikler eşliğinde link kısaltma, link yönetme, markaya özel link oluşturma, link analizleri yapma olanakları sunuyor. Yine diğer platformlar gibi kullanımı kolaydır ve aplikasyon yardımıyla da kullanılabilmektedir. Bu özelliklerinden dolayı en iyi link kısaltma siteleri arasında yer almaktadır.

10Shrinkearn

shrinkearn en iyi link kisaltma siteleri
shrinkearn en iyi link kisaltma siteleri

Ülkemizde BGBG (1000 izlenme başına gelir) oranı ortalama 9 dolar kadardır. Bu oran trafik durumunuza göre artıp azalabilir. Yurtdışında bu oran 20 dolara kadar çıkar. Bir Arap sitesi olan Shrinkearn’dan ödeme alabilmek için bakiyenin minimum 5 dolar olması gerekir. Siteye yönlendirdiğiniz her kişi için ömür boyu %25 komisyon alırsınız. Bu özelliklerinden dolayı en iyi link kısaltma siteleri arasında yer almaktadır.

Link Nedir?

Link, bir web sitesine ait içeriğin URL (Uniform Resource Locator) adresinin, başka bir web sitesinde, SMS, E-mail, sosyal medya postu veya kendi web sitesi içerisindeki bir bilgiye atıfta bulunmak adına kullanılan URL adreslerine verilen isimdir.

Hemen Okuyun: Ücretsiz En İyi VPN Uygulamaları ve Siteleri (2023)

Bir link yeni sayfa ya da sekmede açılıyorsa _blank link, aynı pencerede açılıyorsa _self link olarak adlandırılır, _self link genelde bir web sitesinin kendi içinde bulunan içerik için kullanılır, dış kaynaklara ait içerikler ise genelde _blank link şeklinde paylaşılmaktadır.

Bu linkler (URL’ler) içeriği ve sayfanın kayıtlı olduğu hosting alanındaki dosya yolu nedeniyle bazen çok uzun olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap