1. Ana Sayfa
  2. Elektronik

İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri (2023)

En iyi robot süpürge tavsiyelerini hemen inceleyin yanlış tercih yapmaktan kaçının.

İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri (2023)
en iyi robot supurge markalari
0

En iyi robot süpürge tavsiyeleri 2023 sayesinde evinizde veya ofisinizde işinizi kolaylaştıracak mükemmel özelliklere sahip bir süpürgeniz olacak. Akıllı robot süpürgeler sayesinde ev temizlemek oldukça kolay bir hal aldı. İnsan gücüne ihtiyaç duymayan bu süpürgeler belirlediğiniz alanı veya tüm evin her köşesini algılayarak temizleyebiliyor.

Bu kadar işlevsel olması sebebiyle hemen hemen her marka robot süpürge satışa sunmuş durumdadır. Bu kadar çok rekabetin olması ürün karşılaştırmalarını kaçınılmaz kılıyor. En iyi robot süpürge markasını bulabilmek için ürün incelemelerini izlemeniz ve kullanıcı yorumlarına bakmanız gerekiyor. Endişe etmeyin bizler sizin için en iyi robot süpürge markalarını bir araya getirdik. Önereceğimiz robot süpürgeler sizin işinizi fazlasıyla görecek ve memnun kalacağınıza eminiz.

En İyi Robot Süpürge Tavsiyeleri

En memnun kalınan robot süpürge hangisi? Kullanıcılardan 2023’de tam not almayı başarmış en iyi robot süpürge tavsiyeleri ve model karşılaştırmaları…

İşte en iyi robot süpürge modelleri:

1Roborock S7 Sonic Mopping Akıllı Robot Süpürge

en iyi robot supurge tavsiyeleri roborock
en iyi robot supurge tavsiyeleri roborock

En iyi robot süpürge listemizde Roborock marka S5 Max model son sistem teknolojik özelliklere sahip robotik süpürge ile başlıyoruz. Roborock S7 üstün teknolojili kir algılama sensoru sayesinde kusursuz bir temizlik imkanı sunarken özellikle halı ve kilimlere yerleşmiş toz tanelerini anında emer. İnsan gücüne ihtiyaç duymadan evinizin en ince noktasına kadar detaylı bir temizlik yapan Roborock S7, yüzeylere farklı temizlik modu sayesinde ıslak zeminlerde dahi mop özelliği ile paspas işlemi görür.

Robot süpürge önerileri listemizde ilk sırada yer alıyor. Uzaktan kumandalı sistemi ve akıllı yol planlaması gibi özellikleriyle kullanıcıları son derece memnun. En memnun kalınan robot süpürge modellerinden biri. Yapay zekaya sahip S7, yüksek hassasiyetli kir algılama teknolojisi ile birlikte mükemmel bir temizlik deneyimi sunuyor.

2Xiaomi Mi Vacuum Robot Süpürge

en iyi robot supurge tavsiyeleri xiaomi
en iyi robot supurge tavsiyeleri xiaomi

Xiaomi robot süpürge kullananlar bu modeli çok seviyor. Hem paspas yapıp hem de süpürme işlemi gerçekleştiren Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop sadece 65 db gürültü çıkartmaktadır. Temizlik robotu tavsiye listemizde üçüncü sırada yer almaktadır. Çalıştığı alanın haritasını çıkartan cihaz düşme engelleyici özelliğine sahip. Merdiven ve diğer yükseltilerden korunmaktadır. Xiaomi robot süpürgelerinin en iyisi diyebiliriz. Uzaktan kumandalı uygulaması ile temizleme süresini belirleyebilirsiniz. Temizleme durumunu veya yolunu kontrol edebilirsiniz.

3Viomi V3 Vacuum Cleaner Lazer Sensör Robot Süpürge

en iyi robot supurge tavsiyeleri viomi
en iyi robot supurge tavsiyeleri viomi

3 katmanlı HEPA filtresi sayesinde uzun ömür ve yüksek verimlilik sunan bu ürün 3 farklı temizleme moduna sahiptir. Engel ölçümünde maksimum doğruluk sağlamak için LDS 2.0 teknolojisini kullanan bu robot süpürge hem kuru hem de ıslak yüzeylerde çalışabilmektedir. Ayrıca 50 W güç tüketimi yapan bu robot süpürge hayvan tüylerine karşı da etkilidir. Tüm bu özellikleriyle akıllı süpürge tavsiye önerilerimizde beşinci sırada yer alıyor.

4Tefal Robot Süpürge

en iyi robot supurge tavsiyeleri tefal
en iyi robot supurge tavsiyeleri tefal

Oturduğunuz yerden evinizi temizlemenize yardımcı olan Tefal RG7447 X-Plorer Serie 60, yan kısmında bulunan fırçaları sayesinde tüm köşelere ulaşarak tozları hapseder. Aktif motor özellikli turbo fırçasıyla zemin üzerindeki kirleri haznesine çeker. Ürünün en önemli özelliklerinden biri olan Aqua Force teknolojisi, cihazın aynı anda hem temizlik hem de paspas yapmasını sağlar. Sadece 6 cm yüksekliğinde olan model, en alçak eşyaların altına dahi girebilir. Smart Exploration 4.0 navigasyon özelliğiyle evinizin her noktasını hafızasına kaydederek en iyi şekilde çalışır. Sahip olduğu sensörlerle duvarları takip eder ve halı geçişlerini algılar. Böylelikle emiş gücünü otomatik olarak ayarlayarak verimliliği üst seviyeye çıkarır.

5iRobot Roomba i7+ Robot Süpürge

en iyi robot supurge tavsiyeleri irobot
en iyi robot supurge tavsiyeleri irobot

iRobot, robot süpürge üreticileri arasında en çok tercih edilen markalardan biri olarak biliniyor. İRobot tarafından üretilen Roomba i7+ ürünü ise sizlere ısrarla tavsiye ettiğimiz bir ürün. En iyi akıllı süpürge listemizde yedinci sırada yer almaktadır. Bu cihaz temizlik sırasında haznesine topladığı kir, saç ve tozu şarj ünitesinde bulunan hazneye otomatik olarak boşaltarak 30 temizliğe kadar sizin cihazla uğraşmanıza gerek bırakmıyor. Kendi kendine toz boşaltma ve şarj olabilme özelliği sayesinde haftalarca temizlik yapabilen model, kısacası kafanızdaki temizlik sorununu ortadan kaldırıyor.

vSLAM teknolojisiyle iRobot Roomba i7+, nerde olduğunu algılar ve evinizin haritasını oluşturur. Şarj ihtiyacı duyduğu sırada yarım kalan işini daha sonra kaldığı yerden devam ederek her yeri eşit şekilde temizler. Üstünden geçtiği her türlü kiri yüksek emiş gücü ve özel olarak tasarlanan fırçasıyla süpürerek alerjen maddelerin %99’unu hapseder. Cihazın çift yüzeyli kauçuk fırçaları özellikle saç veya hayvan tüylerinden ailenizi uzak tutar.

6Samsung Powerbot Kuru ve Islak Robot Süpürge

robot supurge tavsiye samsung
robot supurge tavsiye samsung

Teknoloji devi Samsung’un ürettiği bu robot süpürge ile köşe bucak temizlikte artık sizden iyisi olmayacak. Akıllı sensörleri sayesinde engelleri, köşeleri tespit edebilen cihaz ince temizlikte gayet iyi bir performans gösteriyor. Zemine göre farklı emiş gücü uygulayabilen Powerbot halılarınızdaki tozları da rahatlıkla söküp alıyor. ‘‘En ince robot süpürge hangisi?” sorusuna ekstra ince tasarımıyla yanıt veriyor.

7Miele Scout Rx-2 Home Vision Robot Süpürge

robot supurge oneri miele
robot supurge oneri miele

2023’ün en yeni robot süpürgeleri arasında yer alan Miele Scout Rx-2, 3D Smart Navigation özelliğinin getirmiş olduğu 2 adet kamera sayesinde temizlik sırasında karşısına çıkan nesneleri algılayarak olabilecek kazaların önüne geçiyor. Temizlik robotu kullanıcı yorumları göz önüne alındığında öne çıkan modellerden biridir diyebiliriz. Dört farklı temizlik moduna sahip cihaz için temizlik adeta çocuk oyuncağı.. Ürünün ön tarafında yer alan kamera sayesinde istediğiniz zaman görüntü alabilir ve kontrol işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. ”En iyi akıllı süpürge hangisi?” dediğinizi duyar gibiyim.

Köşe temizliklerine özel olarak tasarlanan yan kolları dışa doğru açılarak en ileri noktanın bile temizlenmesini sağlar. Modelin yüksek performanslı motoru ve kavrayabilen tekerlekleri halı geçişlerinde takılma sorunlarını ortadan kaldırıyor. Dilerseniz Miele Scout Rx-2 Home Vision’ın kontrollerini uzaktan kumandasıyla yapabilirsiniz. Cihazın üst kısmındaki dokunmatik kısımdan istediğiniz programı seçerek temizliği başlatabilirsiniz. Kendi kendine şarj olabilen Miele Scout Rx-2 Home Vision, kesintisiz 120 dk temizlik yapabilir aynı zamanda turbo, spot ve silent olmak üzere 3 farklı çalışma moduna sahiptir.

8Homend Alex Pro 1290H Kameralı Robot Süpürge

robot supurge oneri homend
robot supurge oneri homend

En iyi robot süpürge modelleri listemize girmeyi hak kazanan en yeni akıllı süpürge modellerinden Homend Alex Pro 1290H; zemin algılama teknolojisi, özel mapping algoritması, ortalama 90 dakika boyunca yüksek performansı, 2.5 kPA emiş gücü, yükseklik algılama sensörü, ultra geniş toz haznesi, detaylı köşe temizliği ve şaşırtıcı hızıyla evinizin en akıllı yeni arkadaşı diyebiliriz. Ortalama 4-6 saat şarj süresiyle 20m2 alanı 10-15 dakika içerisinde temizleyen bu cihaz, muadilleriyle yarışan XL toz haznesiyle uzun bir kullanım imkanı sunuyor.

thumbnail
Önerilen Yazı
Hafif ve Güçlü En İyi Elektrik Süpürgesi Tavsiyeleri (2023)

Gelişmiş kamera teknolojisiyle en küçük toz parçalarını dahi anında temizleyen Homend Alex Pro 1290H, ortam bilgisini anlık olarak tazeleyen eşsiz bir haritalamaya sahip. Yuvarlak robot süpürgelere nazaran %40 daha uzun döner fırçalara sahip cihaz, ekonomik şarj tüketimiyle büyük alanları tek şarjla baştan sona temizleyebiliyor. 313x299x93 mm boyutları ve köşeli şık tasarımıyla evinizin en keskin noktalarına dahi girmeyi başaran Homend Alex Pro 1290H akıllı robot süpürge, paspas özelliği sayesinde hem siler hem de süpürür.

9Hoover H-GO 300 HYDRO Robot Süpürge

robot supurge oneri hoover
robot supurge oneri hoover

Hesaplı fiyata akıllı robot süpürge arayışında olanların tercihlerinden Hoover H-GO 300 HYDRO, günlük temizlik ihtiyacınızın ötesinde performansıyla birbirinden farklı özelliklere sahip. Yüksek manevra kabiliyeti ile beraberinde 5 ayrı moda sahip bu ürün, çift fırça sistemi ve tek haritalama dahil olmak üzere kumandadan tüm hareketleri kontrol etme imkanı sunuyor. 120 dakika çalışma süresiyle süpürme işlemi yaparken aynı zamanda paspas özelliğine de sahip cihaz, yıkanabilir EPA filtresi sayesinde son derece pratik ve kusursuz bir temizlik imkanı sağlıyor.

10NEABOT Nomo Q11

robot supurge oneri neabot
robot supurge oneri neabot

En yeni robot süpürge modelleri arasında yer alan NEABOT Nomo Q11, özellikle alçak mobilyası olanlar için harika 8,7 cm’lik ince gövde tasarımıyla en dar alanlara dahi kolayca girip çıkabiliyor. Öte yandan dublex daireler ya da merdivenli alanlar için anti-drop özelliği sayesinde 4 yerleşik düşme önleyici sensöre sahip model, ayrıca 2 cm’ye kadar olan engelleri kolayca aşabiliyor. 4000 Pa emiş gücüyle tüm kiri ve tozu emen NEABOT Nomo Q11, 250 ml’lik yerleşik toz haznesinin yanı sıra 2.5 litrelik toz toplayıcı alana sahip.

2023’ün en iyi robot süpürgesi hangisi?

En iyi robot süpürge tavsiyesine gelecek olursak; Xiaomi, Roidmi, Roborock, Viomi , Tefal, iRobot, Samsung, Dyson, Miele ve Homend yüksek emiş gücü özellikleriyle öne çıkıyor. Islak kuru temizleme, geniş toz haznesi, uzun batarya süresi, haritalama ve lazer özellikleriyle önerilen kaliteli akıllı robot markalarındandır.

2023’de hangi robot süpürge alınır?

Kullanıcı yorumları, tavsiye ve öneri, fiyat ve performansı göz önüne aldığımızda en iyi robot süpürge modelleri; Mi Vacuum Cleaner, Roidmi Eve Plus, Mop Pro, S6 Maxv Aı Dual, Vacuum S9, RG7447 X-Plorer, i7+, Powerbot, 360 Hurist, Scout Rx-2, S7 Sonic, Alex Pro, 693, H-GO 300 Hydro 2023’de alınabilecek en iyi akıllı süpürgeler.

Fiyat ve performans açısından en iyi robot süpürgeler neler?

  • Emiş Gücü Yüksek En İyi Robot Süpürge: Roborock S5 Max
  • Çalışma Süresi En İyi Robot Süpürge: Roidmi Eve Plus
  • Evcil Hayvan Sahipleri İçin En İyi Robot Süpürge: Tefal X-Plorer
  • Toz Haznesi Geniş En İyi Robot Süpürge: iRobot Roomba i7+
  • Alerji Karşıtı En İyi Robot Süpürge: Homend Alex Pro
  • Uygun Fiyatlı En İyi Robot Süpürge: iRobot 693

Robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli?

Robot süpürge alırken dikkat edilmesi gerekenler: lidar teknolojisine sahip lazerli veya kameralı olması, en iyi sonuç için yüksek emiş gücüne sahip olması, Wi-Fi ve haritalama özelliği sayesinde istenilen noktayı temizlemesi, temizliğe kaldığı yerden devam edebilmesi için şarj ünitesine dönebilmesi, daha detaylı hijyeniklik için ıslak-kuru özelliği olması ve yenilikçi temizlik için yazılım güncelleme özelliğine sahip olması gerekmektedir.

Robot süpürge hangisi alınmalı?

Robot süpürge tercihinizde evinizin şekli (oda sayısı veya kat sayısı), mobilyalarınızın yüksekliği (koltuk, dolap, yatak vb. alanlara kolay ulaşabilmesi) ve bütçeniz göz önüne alınarak haritalama, süpürme-mop, şarj istasyonu, torbalı-torbasız özelliklere sahip en iyi model tercih edilmelidir.

Robot süpürge nasıl temizlenir?

Robot süpürgeler hakkında en çok sorulan sorulardan biri de “robot süpürgeler nasıl temizlenir?” sorusudur. Yapay zekaya sahip bu cihaz oda içerisindeki kir, çöp ve tozu güçlü emiş gücü sayesinde içerisinde bulunan toz haznesine dolduruyor. Kullanıcıların robot süpürgeleri temizlemek için yapması gereken şey ise toz haznesini kolayca yerinden çıkartıp içerisindeki kir ve çöpü boşaltmaktır.

Robot süpürgeler nasıl temizlik yapıyor?

Robot süpürge; cihazın alt kısmında bulunan pervaneler ve güçlü vakumunun çekim kuvvetiyle temizlik yapıyor. Pervaneler sayesinde kir ve tozlar vakum kısmına doğru sürükleniyor. Oradan da güçlü emiş gücü ve bir fırça yardımıyla robot süpürgenin kir ve tozları biriktirdiği hazneye gidiyor.

Robot süpürgelerin çalışma prensibi nedir?

Evinizde, odanızda ve iş yerinizde rahatça kullanabileceğiniz robot süpürgeler; kendi kendine temizlik yapabilmesi, her yere her köşeye girebilmesi, belirlediğiniz alan dışına çıkmaması ve temizlikte gösterdiği iyi performansla ön plana çıkıyor.

Çalıştığı andan itibaren etrafına gönderdiği kızıl ötesi sinyaller sayesinde alanın büyüklüğünü, duvarları ve engelleri hesaplayıp çalışacağı alanın bir haritasını çıkartıyor. Oluşturulan harita üzerinde belirli algoritmik hesaplamalar yapan robot süpürge, temizlik için en uygun rotayı belirliyor.

Bu rota temizliğin etkin şekilde yapılabilmesi için en uygun rota olarak değerlendiriliyor. Cihaz 2-3 cm yüksekliğe kadar engelleri aşabiliyor ve hassas sensörleri sayesinde duvar diplerine, mobilya altlarına kadar girebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap