1. Ana Sayfa
  2. Elektronik

Hanımların Tercihi En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Tavsiyeleri (2023)

En iyi şarjlı dikey süpürge tavsiyeleri ile karşınızdayız. Hanımların tercihi, en çok kullanılan süpürgeleri listeledik.

Hanımların Tercihi En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Tavsiyeleri (2023)
en iyi sarjli dikey supurge bissell
0

En iyi şarjlı dikey süpürge tavsiyeleri ile karşınızdayız. Kullanıcı yorumları ve uzun araştırmalarımız sonucunda piyasadaki en iyi şarjlı dikey süpürgeleri bir araya getirdik. Sessiz çalışması, konforu ve teknolojisiyle hanımların en çok tercih ettiği markaları listeledik.

Peki en iyi şarjlı dikey süpürge hangisi?

Dyson dikey süpürge teknolojisini, hatta elektrikli süpürge teknolojisini bir üst noktaya çıkaran bir markadır. Çünkü hem kullanım kolaylığı hem temizleme teknolojisi hem de maharetleriyle öne çıkan markalardan birisidir. Bu yüzden içeriğimizde her zeminde en yüksek performansı veren kablosuz, sessiz çalışan, kullanımı kolay, HEPA ve su filtreli en iyi şarjlı süpürge modellerini bir araya getirdik.

En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Listesi

Sıra NoModelPuanı
1Bissell10/10
2Dyson V10 Absolute10/9.9
3Xiaomi G10 Dikey Süpürge10/9.9
4Philips FC6724/01 Speedpro10/9.8
5Fakir Franky10/9.8
6Bosch BCS612KA210/9.8
7Nilfisk Easy 2 in 1 Şarjlı Süpürge10/9.9
8Electrolux Ergo Rapido10/9.9
9Bosch BCS612KA210/9.8
10Arnica Klik Klak10/9.8

1Bissell Şarjlı Dikey Süpürge

en iyi sarjli dikey supurge bissell
en iyi sarjli dikey supurge bissell

Dikey süpürge önerileri listemize Türkiye’de pek fazla bilinmeyen ama yurt dışında yüksek kullanıcı kitlesine sahip Bissell ile başlıyoruz.

Bissell’i öne çıkarmamızın sebebi tüylerle, tozlarla, saçlarla ya da evcil hayvanlarının tüyleriyle başı dertte olan okurlarımızın bu tarz bir ürüne ihtiyaç duyması diyebiliriz. Çünkü Bissel bu tarz parçaları oldukça iyi bir şekilde temizliyor.

2’si 1 arada özelliğine sahip, yani hem dikey süpürge olarak hem de el süpürgesi olarak kullanabileceğiniz bir dikey süpürge model. Şarjı tam olduğu durumda 30 dakika boyunca aralıksız çalışma özelliğine de sahip bir elektrikli süpürge.

Özellikle de evinde kedi ve köpek gibi tüy dökme ihtimali yüksek canlılara sahip olan kişiler için oldukça ideal bir elektrikli süpürge. Tangle free teknolojisi sayesinde rulo fırçası; tüy, kıl ve saçları fırçaya dolamadan temizliyor. Bu özelliğinin yanı sıra hayvan tüyleri için üretilmiş özel başlığı ve hayvan kokusu önceleyi filtreye sahip olması sebebiyle küçük dostunuzun gezdiği her yeri mükemmel bir şekilde temizliyor.

Süpürgenin ağırlığı 3.63 kg civarında ve toz haznesinin kapasitesi 0,5 litre hacmine sahip.

2Dyson V10 Absolute

en iyi sarjli dikey supurge dyson
en iyi sarjli dikey supurge dyson

Kablosuz şarjlı dikey süpürgeler arasında en iyi ürün olma özelliğine sahip olan Dyson V10 Absolute, ultra sessiz çalışma özelliği sayesinde oldukça ilgi görüyor. Belli bir alana sınırlı bırakmayan ve istenilen her yüzeyi kolayca temizlemenize yardımcı olan bu ürün, 2,68 kg ağırlığıyla kolay kullanım sağlıyor.

Döşemelere göre farklı modlarda çalışabilen ürün, kolayca el süpürgesine dönüşebiliyor. Duvara monte aparatı sayesinde de fazla yer kaplamayan bu dikey süpürge, ayrıca ortama temiz hava sunuyor.

3Xiaomi G10 Dikey Süpürge

en iyi sarjli dikey supurge xaomi
en iyi sarjli dikey supurge xaomi

Akıllı fırçası sayesinde zemini otomatik olarak algılayan Xiaomi G10, yıkanabilir hepa filtresi sayesinde daha hijyenik temizlik sağlıyor. 65 dakika kesintisiz çalışabilen bu dikey süpürge 0,6 litre toz haznesi ile tek seferde tüm evi temizlemenizi sağlıyor. Farklı başlıklara sahip olan bu ürün istenilen alanı kolayca temizleyebilmeye yardım ediyor. Ayrıca ürünün otomatik kilitleme sistemi bulunduğundan sürekli basarak parmağınızın yorulmasını engelliyor.

4Philips FC6724/01 Speedpro

en iyi sarjli dikey supurge tavsiyeleri philips
en iyi sarjli dikey supurge tavsiyeleri philips

En iyi şarjlı el süpürgesi modellerini de incelediğimiz yazımıza ev aletleri konusunda bir dev olan Philips ile devam ediyoruz. 5 saatlik şarj ile 40 dakika boyunca evinizi süpürmenize olanak sağlayacak Speed pro’nun turbo modunda çalışma süresi 20 dakika.

5Fakir Franky

en iyi sarjli dikey supurge tavsiyeleri fakir
en iyi sarjli dikey supurge tavsiyeleri fakir

Kablosuz ve torbasız olmasıyla kolay kullanım imkânı sunan Fakir Franky, hafif yapısı sayesinde taşıması kolay bir süpürgedir. Yıkanabilir HEPA 13 Dual Siklon filtreye sahip olan süpürgenin, uzun ömürlü ve yüksek performanslı 140 W motoru vardır. Ayrıca 3 saatte tam şarj olan makinenin 3 ü 1 arada kenar köşe aparatları da bulunmaktadır.

6Bosch BCS612KA2 Dikey Şarjlı Süpürge

Kompakt dizaynı sayesinde hem kolay kullanılan hem de depolama sorunu bulunmayan Bosch BCS612KA2, XXL başlığıyla mobilya ve döşemelerinizde kusursuz temizlik sunuyor. Yerden tavana kadar her alanda kullanabileceğiniz model, bu sayede daha etkili temizlik sağlıyor. Toza temas etmeden boşaltılabilen toz haznesiyle de oldukça pratik olan ürün, duvar askısı sayesinde yer kaplamıyor.

7Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light, 50 AW emiş gücüne ve 3 adımlı filtreleme teknolojisine sahiptir. Böylelikle kir, toz ve partiküllerin %99,98’sini çekerek tertemiz bir yüzey bırakır. Tam şarjla yaklaşık 45 dakika boyunca çalışabilen Xiaomi mi el süpürgesi, günlük temizliklerinizi hızlı ve pratik hale getiriyor.

8Nilfisk Easy 2 in 1 Şarjlı Süpürge

Listemize şarjlı süpürge tavsiyesi olarak verebileceğimiz Nilfisk Easy 2 in 1 ile devam ediyoruz. 2 farklı kullanıma sahip olan Nilfisk ile dilediğiniz an el süpürgesi şeklinde temizlik yapabilirsiniz. Kutu içerisinden çıkan aparatlar sayesinde temizlemesi zor alanlara rahatça ulaşabildiğiniz süpürgede LED aydınlatma bulunmaktadır. Bu sayede ışığın etki etmediği bölgelerde bile temizlik yapabilirsiniz. Bu hususlardan en iyi şarjlı dikey süpürge listesinde yer almaktadır.

9Rowenta RH6545WH Dikey Süpürge

Işığın bulunmadığı ortamlarda size yardımcı olan LED özellikli zemin nozulu, karanlık odalarda rahatça temizlik yapmanızı sağlamaktadır. Rowenta’nın kablosuz kullanımı ve yüksek emiş gücü sayesinde evinizi çok kısa bir süre içerisinde temizleyebilirsiniz. 3 saat içerisinde şarj olan Li-ion pili, tam kapasite ile 30 dakika boyunca çalışabilmektedir. Ayrıca 0,65 litre kapasiteli çıkartılabilen toz haznesi olan bu makinenin ağırlığı ise 2.3 kilogramdır. Bu hususlardan en iyi şarjlı dikey süpürge listesinde yer almaktadır.

10Electrolux Ergo Rapido 2 in 1

En iyi şarjlı dikey süpürgelerden birisi olan Electrolux Ergo Rapido 2 in 1, Güçlü Lityum HD bataryaları sayesinde tek şarjda 135 m² alanı temizleyebilmektedir. İngiliz Alerji Derneği tarafından yapılan testler sonucunda alerjenleri ortadan kaldırdığı kanıtlanan süpürgenin 180° EasySteer™ manevra kabiliyeti bulunmaktadır. Bu sayede temizliğinizi daha rahat bir şekilde yaparsınız. Bu hususlardan en iyi şarjlı dikey süpürge listesinde yer almaktadır.

Dikey Süpürgelerin Avantajları Nelerdir?

Dikey süpürge markaları kullanım konusunda sağladığı avantajlar nedeniyle son zamanlarda büyük ilgi görüyor. Depolama sorununu ortadan kaldıran tasarımıyla az yer kaplayan dikey süpürge seçenekleri aynı zamanda şarjlı kullanım imkanına da sahip oluyor.

Hemen Okuyun: Parasını Hak Etti Diyeceğiniz En İyi Bebek Arabası Tavsiyeleri (2023)

Hem dar alanlarda hem de kalabalık mekanlarda çok daha kolay kullanılabilen dikey süpürge modelleri yüksek emiş güçleri ve düşük ses seviyeleriyle de tercih ediliyor. Ayrıca gelişmiş filtre özellikleriyle mekanda önemli bir konfor sağlayan dikey süpürgeler torbalı veya torbasız olarak üretiliyor. Bu da satın alırken seçim fırsatı veriyor.

Dikey Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eğer dikey süpürge alışverişi yapmak üzereyseniz o zaman bu ayrıntılar konusunda hassas davranmanızı öneriyoruz:

  • Toz çekme kapasitesi ve filtre özellikleri dikey süpürgeler için önemli bir detay. Hem yüksek emiş gücü hem de EPA, HEPA filtre gibi ayrıntılar evdeki konforu da arttıracaktır.
  • Kolay değiştirilebilen toz torbaları temizlik açısından oldukça pratik ancak bir başka maliyet. Eğer bu konuda kullanım ömrü boyunca ekonomik bir tercih arayışınız varsa o zaman torbasız dikey süpürgeler sizin için daha ideal olabilir.
  • Genellikle şarjlı kullanılabilen dikey süpürgeler kullanıcıya hareket özgürlüğü sağlıyor. Son derece pratik olan bu cihazlarla ev süpürmek artık daha da kolay. Kolay kavranan, hafif ve ergonomik tasarımlı dikey süpürgelerin daha pratik olduğunu belirtmek gerekiyor.
  • Alacağınız modelin ses seviyesini gözden geçirerek aynı özelliklere sahip modeller arasından gürültü seviyesi düşük olanı seçmelisiniz.
  • Satış sonrası rahatlıkla hizmet alabileceğiniz, garantisi olan tanıdık markalardan şaşmamanızı öneriyoruz.

Etkili emiş gücü arayanların ilk bakması gereken özellik olan Watt değeri, süpürgenin nasıl temizlik yaptığını ele veren değerlerden biridir. Yüksek emiş gücü arayanların dikey süpürge alırken 750 W değerinin altında ürün seçmemeleri gerekir.

Yorum Yap