1. Ana Sayfa
  2. Elektronik

%100 Doğru Sonuç İçin En İyi Tansiyon Aleti Tavsiyeleri (2023)

En iyi tansiyon aleti tavsiyelerinden oluşan harika bir liste hazırladık. Dijital, manuel demeden en çok kullanılanları hemen inceleyin.

En İyi Tansiyon Aleti Tavsiyeleri, Kaliteli 10 Marka Önerisi (2023)
en iyi tansiyon aleti tavsiye ve onerileri
0

En iyi tansiyon aleti tavsiyesi arayanlar için müthiş bir rehber ile karşınızdayız. Tansiyon hastası olup bu tür bir cihaza sürekli ihtiyaç duyanlar için oldukça kaliteli bir liste hazırladık. Tansiyon aleti fiyatları dalgalanan kurla birlikte değişiklik gösterebiliyor fakat biz size en uygun fiyata bulabileceğiniz yerlerin adreslerini de paylaşıyoruz.

En çok kullanılan tansiyon aleti markaları Omron, Braun, Microlife, Acura, Erka, Medisana, Beurer, Nimo diye sıralanabilir. Omron tansiyon aleti özellikle insanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Peki bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi nedir? Gerçekten kaliteli mi? Tüm bu soruların cevaplarına aşağıdaki en iyi tansiyon aleti listesinden ulaşabilirsiniz.

En İyi Tansiyon Aleti Sıralaması

SıraModellerÖlçümPuanı
1Acura AC-9080K19910/9.9
2Beurer BM 2712010/9.7
3Dodo LD-5669010/9.5
4Beurer BM 2812010/9.7
5Acura AC-908019910/9.6
6Mesilife AS-35A6010/9.5
7Freely BP-220612010/9.5
8Hartmann Veroval Compact20010/9.7
9Nimo HKD-0224010/9.8
10Omron M23010/9.7

1Omron M3 Tansiyon Aleti

en iyi tansiyon aleti tavsiyeleri
en iyi tansiyon aleti tavsiyeleri

Tansiyon aletini kullananlar tarafından fazlaca tavsiye ediliyor. E-ticaret sitelerinde on binlerce kez satılmış. Şimdi gelin özelliklerine bakalım!

Omron marka olan cihaz, tam otomatik bir tansiyon aleti. Ölçüm yaparken üst kolunuz üzerinden tansiyonunu ölçebilirsiniz. Kolluk çevresi de 32 cm. Eğer kilolu bir kullanıcıysanız sizin için ideal bir tansiyon aleti. 299 mm Hg’ya kadar tansiyon ölçebiliyor.

Allah korusun, zaten tansiyonunuz o kadar yükselse bu cihaza ihtiyacınız kalmaz. Ölçülen tansiyonları hafızasında tutan alet, son 30 ölçümünüze size gösterebiliyor.

2Braun Exactfit 3 Tansiyon Aleti

en iyi tansiyon aleti markasi braun
en iyi tansiyon aleti markasi braun

Tansiyon aleti için en iyi özelliklere sahip olmak isteyen kullanıcılar için tavsiye edilebilecek bir cihazı konuşacağız. Yukarıda olduğu gibi bu cihaz da üst koldan ölçüm yapıyor. Son bir hafta (7 gün) içerisindeki sabah ve akşam ölçümlerinizin de ortalamasını görebiliyorsunuz.

Tansiyonunuzu kontrol altında tutmak istiyorsanız harika! Otomatik kapanma özelliğine sahip olan tansiyon aleti, geniş tuşlara ve kolayca okunabilen LCD bir ekrana sahip. Kutu içerisinde iki tane manşetle geliyor. S-M ve L-xL olarak 4 farklı ölçüye sahip.

Yani kolunuz çok inceyse de alabilirsiniz, çok kalınsa da. 2 kullanıcının ölçümlerini aklında tutan cihaz toplanda 100 ölçümü hafızasında saklayabiliyor. Yani kişi başı son 50 tansiyonunuz kayıt altında olacak. 3 yıl garanti süresine sahip olan cihaz Avrupa Hipertansiyon Birliği tarafından onaylı. Bu hususlardan en iyi tansiyon aleti listesinde yer almaktadır.

3Microlife Tansiyon Aleti

en iyi tansiyon aleti onerileri microlife
en iyi tansiyon aleti onerileri microlife

Microlife BP AG1-20 kan basıncını üst koldan ölçen aneroid yani kadranlı bir tansiyon aletidir. İsviçre kalitesi ile üretilmiştir. Bu tansiyon aleti ölçümleri yüksek hassasiyetle yapar ve güvenilir sonuçlar verir. Steteskopuyla birlikte set halindedir. Kadranı 0-300 mmHg basınç aralığına sahiptir. Yumuşak manşet kısmının şişirilmesi ve söndürülmesi kolaydır. Kutusunun içinde saklama çantası vardır.

4Acura Tansiyon Aleti

en iyi tansiyon aleti markalari acura
en iyi tansiyon aleti markalari acura

Tansiyon aletleri incelememize Acura marka bir cihaz ile devam ediyoruz. Öncelikle tansiyon aleti on binlerce kişi tarafından satın alınmış ve çok beğenilmiş bir cihaz. En sevdiğimiz özelliklerinden birisi de Türkçe olarak konuşması oldu. Yani tansiyonunuz hakkında size bilgi veriyor. Son 199 tansiyon ölçümünü hafızasında tutması da tercih etmek için iyi bir sebep.

Çünkü doktorlar genellikle tansiyonunuzun geçmişteki değerlerine de bakmak isteyecektir. Cihazın pil ömrü ise yaklaşık olarak 150 gün. Yani günde 2 kere tansiyon ölçecekseniz 300 tansiyon ölçümü için ömrü bulunuyor.

5Erka Tansiyon Aleti

en iyi tansiyon aleti tavsiyesi erka
en iyi tansiyon aleti tavsiyesi erka

ERKA.’nın iddiası, doktorlara mesleki faaliyetlerini yerine getirmeleri için ihtiyaç duydukları en hassas
ölçümlü ve en yüksek verimli cihazları sunmaktır. Ürünleri geliştirirken bunların kolay kullanılabilir,
uzun ömürlü ve işlevsel olmalarına özellikle dikkat ediyorlar. İnovasyon ölçütleri teknolojik karmaşa yerine
mekanik ustalığı temel alıyor.

Başarılı kan basıncı yönetimi, hastanın tedaviye etkin şeklide dahil edilmesiyle başlar. myERKA platformu,
otomatik ölçüm desteğine ve sonuçların belgelenmesine ek olarak kan basıncınızla ilgili tüm verilerin ve
bilgilerin her zaman ve dünya çapında kullanılmasını mümkün kılar.

6Medisana Tansiyon Aleti

Hassas ölçme becerisi olan Medisana MTM 48670 tansiyon aleti düzensiz nabzı algılayabiliyor ve bu sayede olası acil durumlarda hızlı müdahale almanıza yardım ediyor. Hafızası 2 kullanıcı için 90’ar ölçümden toplamda 180 kapasite olan cihaz saklama kılıfı sayesinde zarar görmeden kaldırabilmenizi sağlıyor.

7Beurer Tansiyon Aleti

Beurer Bm 27 oldukça harika özelliklere sahip. Tam otomatik bir tansiyon aleti. Tansiyon ölçüm yeri ise üst kol. Manşetlerin ölçüsü de herkes için uygun. 35 cm’ye kadar çıkabilen manşet çevre uzunluğu kilolu tansiyon hastaları için de ideal.

thumbnail
Önerilen Yazı
Teknoloji Harikası En İyi Akıllı Saat Tavsiyeleri (2023)

Eğer üst kolunuzun çevresi fazlaysa XL manşet de pakette geliyor. Ayrıca hafızası 4 kullanıcıya kadar destekleyebiliyor. 4 kullanıcı için de ayrı ayrı 30 ölçümlü hafızaya sahip. Harika olarak nitelendirebileceğimiz diğer bir özelliği ise son 3 tansiyon ölçümünüzün ortalamasını size gösterebilmesi. Ayrıca ekranı da oldukça geniş ve okunabilir.

8Nimo Tansiyon Aleti

Çift borulu ve kancalı tansiyon aleti ile koldan ölçüm yapabilirsiniz. Profesyonel kullanım için uygun bir klasik tansiyon aletidir. Tek elle kullanımı kolaydır. Kılıfı, stetoskopu, kaliteli malzemeden imal edilen boru ve manometre şişirme pompası ve valfi bulunmaktadır. 2 yıl garantilidir.

9Dodo LD-566 Tansiyon Aleti

En iyi tansiyon aleti markası hangisi? Diye merak ediyorsanız iyi bir önerimiz var. Dodo LD-566, Türkçe seslendirme özelliğiyle dikkat çekiyor. Ölçüm sırasında düzensiz ritmi fark eden alet, sizi uyarıyor.

10Freely BP-2206 Tansiyon Aleti

2 kullanıcıya kadar destek veren Freely BP-2206, 120 ölçüm hafızasıyla geçmiş ölçümleri görmenizi sağlıyor. Düzensiz nabız tespiti yapabilen cihaz, bu sayede kalp sağlığınızı önemsiyor.

Tansiyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yaşamın pek çok anında hayatımızda yeri olan tansiyon aletleri evlerde de en çok kullandığımız tıbbi cihazlar arasında bulunuyor. Bir tansiyon aleti alırken dikkat edilmesi gerekenleri bilerek en iyi tansiyon aleti konusunda daha kolay karar verebilir ve doğru ölçümler yapabilirsiniz.

Hemen Okuyun: Hanımların Tercihi En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Tavsiyeleri (2023)

İlk dikkat etmeniz gereken detay markanın güvenilirliği olmalıdır. Tanınan ve önceden onaylanmış markalardan şaşmamak doğru bir tercih yöntemi olacaktır. Alacağınız ürünün paketi açılmamış, kullanılmamış ve garanti belgesine sahip bir ürün olması da çok önemlidir.

Bunun dışında kalan ürünleri almamalısınız. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Tıbbi Cihaz Yönetmeliği’ne uygun ve UBB kodu olan tansiyon aleti modellerini seçmeli, eğer koldan ölçüm yapan bir alet alacaksanız doğru bedeni tercih etmelisiniz. Temel olarak bu ayrıntılara uyarak doğru bir tansiyon aleti alışverişi yapabilirsiniz.

Yorum Yap