1. Ana Sayfa
  2. Elektronik

Enfes Lezzetler İçin En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri (2023)

En iyi tost makinesi tavsiyeleri ile karşınızdayız. Eşsiz lezzetler ortaya çıkarmanızı sağlayacak tost makinesi önerilerini kullanıcı yorumları ve araştırmalar sonucunda bir araya getirdik.

Enfes Lezzetler İçin En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri (2023)
en iyi tost makinesi tavsiyeleri 2022
0

En iyi tost makinesi tavsiyeleri ile karşınızdayız. Eşsiz lezzetler ortaya çıkarmanızı sağlayacak tost makinesi önerilerini kullanıcı yorumları ve araştırmalar sonucunda bir araya getirdik. Liste halinde hazırladığımız makinelerin her biri fiyat performans ürünü olup kesinlikle memnun olacağınızın garantisini verebiliriz.

Lezzetli kahvaltıların vazgeçilmezi bol malzemeli bir tost kimin ağzını sulandırmaz ki? Çıtır çıtır tostlar elde etmenizi sağlayacak olan makineleri tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgileri de bir araya getirdik.

Birçok markanın farklı modellerde onlarca tost makinesi piyasada kullanıcılarını bekliyor. Bu çerçevede en iyi tost makinesini almak isteyen ancak bazı kararsızlıklar yaşıyor. Bununla birlikte kalite ve fiyat açısından da bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar için tost makinesiyle ilgili bütün cevaplar yazımızda mevcut.

En İyi Tost Makinesi Tavsiyeleri

SıraModellerYüzeyPuanı
1Tefal Toast ExpertDöküm10/9.8
2Arnica Tostit MaxiGranit10/9.7
3Arzum AR2022Alüminyum10/9.6
4Beko BKK 2296 TGDöküm10/9.6
5Korkmaz TostkolikGranit10/9.8
6Karaca FutureBio Diamond10/9.7
7Grundig CG 6860Quantcoat10/9.6
8SinboDöküm10/9.6
9Awox RapidTeflon10/9.6
10Schafer StartTeflon10/9.8

1TEFAL Optigrill Akıllı Izgara Tost Makinesi

en iyi tost makinesi tavsiyeleri tefal
en iyi tost makinesi tavsiyeleri tefal

TEFAL OptiGrill Akıllı Izgara Işıklı Pişme Seviyesi Göstergesi OptiGrill Akıllı Izgara Işıklı pişirme seviyesi göstergesi renk değiştirerek ve sesli uyarı vererek etinizin az pişmiş, orta pişmiş ya da çok pişmiş seviyeye geldiğini bildirir. Otomatik Kalınlık Ölçümü OptiGrill Akıllı Izgara Otomatik kalınlık sensörü sayesinde etinizin kalınlığına ve miktarına göre en doğru pişirme sıcaklığı ayarlanır, böylece her seferinde en mükemmel sonuç elde edilir.

En iyi tost makinesi listemizde ilk sırada yer alan Tefal, barbekü pozisyonuna gelerek geniş bir pişirme alanı sunuyor. Yapışmaz plakaya sahip olan ürün, güç ikaz uyarısıyla kolaylık sağlıyor. 2000 W gücünde çalışan ürün, ön panelde bulunan tuşlarıyla kontrol ediliyor.

2Arzum AR2007 Sultane Izgara ve Tost Makinesi

en iyi tost makinesi tavsiyeleri arzum
en iyi tost makinesi tavsiyeleri arzum

İlk olarak bu tost makinesinin plakalarında çizik oluşturmak çok zor. Döküm ve granit plakalar aynı zamanda çift taraflı olarak kullanılabiliyor ve mutfakta inanılmaz bir kolaylık sağlıyor.

Eğer ızgara yapmayı seviyorsanız ve tost makinesini de daha çok bu amaçla arıyorsanız, Arzum’un granit tostçu makinesi 180 derece açılarak plakalar için düz bir yüzey oluşturuyor. Ayrıca yine ızgaracıları sevindirecek bir özellik: Arzum’un bu tost makinesinde yağ damlatma tepsisi de bulunuyor. Böylece mutfağınız temiz kalıyor.

Bu ürünün bir diğer sevdiğimiz özelliği ise, içine koyduğunuz yiyeceğin (tost ya da hamburger gibi) kalınlığına göre makinenin üst kısmının boyunu ayarlayabiliyorsunuz. Böylece tostunuz ısıyla düzleşene kadar bastırmanıza gerek kalmıyor.

3Atababa 12 Dilim Döküm Tost Makinesi

en iyi tost makinesi onerileri atababa
en iyi tost makinesi onerileri atababa

Gastronomi için de kullanılan profesyonel cihazlar özellikle yüksek performansa sahiptir. Sürekli kullanım için geliştirildikleri için, kesme ünitesi ve muhafaza söz konusu olduğunda özellikle sağlamdırlar.

Ağ işletimi ile açıklama El blenderinizi sadece ezmek için değil, aynı zamanda sosları, mayonez veya tatlıları karıştırmak ve kırbaçlamak için de kullanmak istiyorsanız, çeşitli hız seviyelerine sahip cihazlar uygundur. Dönme hızları öncelikle burada değişir.

12 dilim ev tipi döküm tost makinasının ürün yüzeyi doğal dökümdür, sağlığa zararlı olan teflon ve granit kaplama içermez.

4Grundig Beyaz 6 Dilim Tost Makinesi

en iyi tost makinesi onerileri grundig
en iyi tost makinesi onerileri grundig

Grundig Tost Makinesi, piyasanın en çok talep gören, güçlü ve sağlam makinelerinden biri. 7 kat dayanıklı quancoat pres plaka geçişi ve tek taraflı quancoat kaplama teknolojisi ile üretilmiş. Çok da şık ve kalitesini dışa vuran özel bir tasarımı var. 180 derece açılabiliyor, et, balık, tavuk gibi farklı sıcaklıklarda pişecek yiyecekler için sıcaklık fonksiyonu ayarlanabiliyor. Kullanıcıların en yüksek puanları verdiği, fiyat olarak da uygun, çok talep gören ve tavsiye edilen bir makine.

5Schafer Grıll Trend Tost Makinesi

en iyi tost makinesi markalari schafer
en iyi tost makinesi markalari schafer

Schafer tost makinesi doksan ve yüz seksen derece açılabilir özelliği ile hem tost makinesi hem de ızgara olarak kullanılabiliyor. 5 kademeli ısı ayarına da sahip olan cihaz istenilen ısıda pişirme ve kızartma yapılmasına olanak sağlıyor. özellikle ızgara olarak kullanımlarda yağ yoğunluğunu herhangi bir yağ akmasına mahal bırakmadan yağ toplama haznesinde muhafaza edebilen cihaz. Tost yapma esnasında kilitleme mekanizması sayesinde istenilen incelikte tosta sahip olmanızı sağlayan cihaz dik konumlandırılabilmesi sayesinde de mutfakta az yer kaplıyor.

Kırıştırmayan En İyi Kurutma Makinesi Tavsiyeleri (2023) içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Schafer tost makinesi aynı anda 6 adet tost yapabilmeye olanak sağlıyor. bu yüzden kantin, büfe ve geniş aileler için rahatlıkla tercih edilebilir.

Cihazın eksi yönü ise tutma sapının plastik olması ve aşırı ısınmada tutulamaması olarak belirtiliyor. Ürün kullanıcılar tarafından 4 ile 4,6 arasında puanlama almış.

6Korkmaz Tostkolik Tost Makinesi

en iyi tost makinesi markalari korkmaz
en iyi tost makinesi markalari korkmaz

Korkmaz A328-05 Tostkolik Tost Makinesi, tasarımının güzelliği, sağlam ve uzun ömürlü bir makine olması sebebiyle piyasanın en çok tercih edilen tost makinelerinden. Çeyiz için alınan birkaç tost makinesinden biri. Yalnız ilk kullanımda bir süre boşta çalıştırmanız gerekiyor çünkü makineden koku ve duman çıkıyor.

İlk kullanım sırasında oluşan bu durumun normal olduğu belirtiliyor, 180 derece açılıp ızgara yapılabilen, üst başlığı ayarlanabilir, çift yağdanlıklı, kullanıcıların en yüksek notları verdiği ve tavsiye edilen bir tost makinesi.

7Karaca Future Granit Tost Makinesi

Karaca Future Granit Tost Makinesi, çekirdek aileler için ideal bir makine. Plakaların çıkarılıp yıkanabilir olması tabii ki bir tost makinesi için en büyük avantajlardan biri. Izgara özelliği, 180 derece açılabilir olması, çift taraflı kullanımı ve akan yağ için yağdanlığının olması da tost dışında pişirme seçenekleri için artı özellikler.

Isıya dayanıklı, sapı gayet ergonomik. Renk ve tasarım açısından kullanıcıların mutfaklarına yakıştırdığı bir makine yalnız ilk kullanımda diğer bazı makinelerde olduğu gibi birkaç dakika koku ve duman çıkarıyor ama bu durum bir daha olmuyor.

8Aksu T28E Tostadoy Granit Tost Makinesi

Aksu T28E Tostadoy Granit Tost Makinesi, 3 kademeli ısı ayarıyla yiyecekleri uygun sıcaklıkta pişirmenizi sağlıyor. Hızlıca ısınıyor ancak aşırı ısınmaya karşı termostat ayarı var. Hem 90 derece hem de 180 derece açılarak ister dar ister geniş alanda ızgara yapabiliyorsunuz. Plakaları da kolayca çıkarıp yıkanabiliyor. Aksu Tostadoy Granit Tost Makinesi, emsallerinden farklı değil ancak fiyat olarak daha uygun ve bir de çok şık bir tasarımı var. Kullanıcı yorumları da bu yönde. Puanlar da genel de yüksek.

9Sinbo Mini Tost Makinesi

Sinbo Mini Tost Makinesi, öyle çok fonksiyonlu bir tost makinesi değil. Izgara özelliği yok, plakalar çıkmıyor ve tek taraflı kullanılabiliyor. Madem bunlar yok ben neden bu makineyi alayım diye soracak olursanız, her şeyden önce fiyatı uygun. Ayrıca altı üstü bir tost yapacağım, o kadar paraya ve teferruata ne gerek var derseniz, hiç düşünmenize gerek yok, hemen kaşarı ekmeği hazırlayın ve mis gibi tostunuzu afiyetle yiyin. Kullanıcı yorumları ve derecelendirmeleri orta düzeyde. Özellikle tek başına yaşayanlar için gayet uygun.

10Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi

Gövdesi tamamen Avrupa standartlarına uygun çelikten üretilen Dökümix, tek parça kulp sistemi ve krom rezidansa sahip. Ürün yüzeyi doğal döküm olan Dökümix’te, teflon ve granit kesinlikle bulunmuyor. Döküm yapısı nedeniyle yüksek kuvvet uygulamak ve incecik tostlar yapmak mümkün. En hızlı ısınan tost makinelerinden biri olan Dökümix, ızgara kullanımı için çok müsait olmasa da yüksek ısısıyla ızgara sevenlere göz kırpıyor.

Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tost makineleri şimdilerde ızgara olarak da kullanılabilecek şekilde üretildi. İster tost yap isterse ızgara. Mutfak için harika bir yardımcı, kısıtlı zamanlar için de hızlı ve doyurucu bir seçenek oldu. Hemen hemen her eve giren ve vazgeçilmez bir alışkanlık haline dönüşen tost makinelerini satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Çoğu tost makinesi benzer özelliklere sahip olmakla birlikte, bazıları kalite ve ekstra özellikleri ile diğerlerinden daha avantajlı olabiliyor. Tost makinesi alırken karar vermenizi kolaylaştıracak kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Çıkarılabilir Plakalar: Yerinden çıkmayan plakaları kullanmak her zaman daha zorludur. Kolay temizleme ve sağlıklı tarifler için çıkarılabilir plakaları olan bir ürün almaya dikkat edin.
  • Zemin: Seramik, teflon ya da döküm demir ürünler tercih edebilişiniz.
  • Gövde: Plastik değil çelik gövdeli bir tost makinesi alın.
  • Alan: Kalabalık aileler aynı anda birden fazla ürün yapabileceği makineleri tercih etmelidir.
  • Ergonomik: Özellikle ızgara düşünüyorsanız ergonomik bir model almanız gerekir ek olarak 180 derece geriye yatan bir model alabilirsiniz.

Yorum Yap