1. Ana Sayfa
  2. Ev & Mobilya

Konforlu ve Ortopedik En İyi 10 Yatak Tavsiyesi (2023)

En iyi yatak tavsiyelerini hemen inceleyin. Rahat ve konforlu bir uyku için listeye göz gezdirin.

Ortopedik ve Konforlu En İyi Yatak Tavsiyeleri (2023)
en iyi yatak markalari hibboux
0

En iyi yatak tavsiyelerini liste halinde sıraladık. Uzun araştırmalar ve kullanıcı yorumları ile birlikte ortopedik yatak markalarını bir araya getirdik. Güzel ve rahat bir uyku için yatak gerçekten önemli bir etken. Eğer kalitesiz ve kötü bir yatakta ağrılar içerisinde uyanmak istemiyorsanız mutlaka önerilerimizi incelemelisiniz. Günümüzde yatak markaları çoklu katman ve gelişmiş teknolojileriyle insan bedenine tam uyum sağlayan üretimler gerçekleştirmektedir. Bu yatakları tercih ederek yaşam standartlarınızı yükseltebilirsiniz.

Şöyle de bir tavsiyede bulunalım. Alacağınız yatağın ömrü ortalama 8-10 yıl arasında değişmektedir. Buna nazaran yatak alırken ucuza kaçmamanızı tavsiye ediyoruz. Hem sağlığınız hem de konforunuz açısından gerçekten önemli bir etkendir.

En İyi Yatak Tavsiyeleri

SıraMarkaGarantiPuanı
1Yatsan210/9.9
2Yataş210/9.7
3Minar210/9.9
4Morpho210/9.8
5İşbir210/9.8
6Bambi210/9.7
7Hibboux210/9.8
8Wellmatt210/9.8
9Dartistebedding210/9.9
10Tempur210/9.8

1Yatsan Yatak

en iyi yatak markalari yatsan
en iyi yatak markalari yatsan

40 yılı aşkın tecrübesi ve kaliteli ürünleriyle en iyi yatak markası olarak Yatsan ön plana çıkıyor. Yatsan visco, lateks ve yaylı gibi farklı yatak çeşitlerine sahip. Örneğin, One By Tempur yataklar, uyku halinde sürekli hareket eden ve sırt, bel ağrıları yaşayan kişiler için harika bir seçenek sunuyor.

Üstelik Nasa teknolojisiyle üretildiğini de söylemek gerekiyor. Yatsan, kalitesini ispatlayan nadir markalardan biri. Öyle ki, yataklarında 10 yıl garanti imkanı da sunuyor. Ayrıca çocuk ve bebekler için sayısız seçeneğe sahip. Fiyatı biraz yüksek ancak Yatsan yataklarını tercih ettiğinizde dinç uyanmanın ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz.

2Yataş Yatak

en iyi yatak markalari yatas
en iyi yatak markalari yatas

Birçoğumuz için en iyi yatak denilince akla gelen ilk markalardan biri de Yataş’tır. Uzun yıllardır yatak ve uyku ürünlerindeki başarısını koruyan Yataş, Ar-ge çalışmalarını da yakından takip ediyor. Tesla Sleep modelinde manyetik iplerle örülen yatağın, uyku verimliliğini %98 oranında yükselttiği kanıtlanmış.

Aynı zamanda REM uykusunu da %11 oranında arttırıyor. Hard Soft yatak ise hem sertliği hem de yumuşak yüzeyi bir araya getiriyor. Ayrıca aloe vera içeren kumaşı sayesinde de cildi yenilerken çiftlere özel konforlu bir uyku sunmayı başarıyor.

3Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak Tavsiyesi

en iyi yatak tavsiyesi minar
en iyi yatak tavsiyesi minar

Safir Full ortopedik yatak 150*200 cm olan boyutlarıyla öne çıkıyor(Diğer boyutta yatakları da mevcut). Örme kumaş, rulo sünger özelliğine sahip olan yatağın kalınlığı 26 cm. bu sayede esneme oranı da oldukça geniş. Ayrıca yatağın kumaşında 3 cm kuş tüyü kumaş da bulunuyor.

Ürünü tercih eden kullanıcılardan bazısı yatağın gereğinden fazla yumuşak olduğundan bahsetmektedir. Bu çerçevede ürün Trendyol’da 4,4 olarak puanlanmış durumda.

4Morpho Yatak Modelleri

en iyi yatak markalari morpho
en iyi yatak markalari morpho

Doğal malzemelerle üretilen rahat bir yatak arıyorsanız Morpho markasını tercih etmelisiniz. Morpho, gece boyu serinlik, visco jel, destek, konfor ve sert/yumuşak yüzey katmanı ile bedeninize uyum sağlayacaktır. Akıllı sünger teknolojisiyle, yatak yattığınız pozisyonun şeklini alır ve beden – yatak arasındaki boşlukların oluşmasını engeller.

Bu sayede vücudunuzdaki her nokta konforun tadını çıkarabilir. Ancak Morpho ürünleri sadece internet sitesi üzerinden satılıyor, fiyatları ise kalitesine göre uygun. Aynı zamanda 100 gün deneme süresi de mevcut. Bununla birlikte kişiye özel üretim de yapılabiliyor.

5İşbir Yatak

en iyi yatak markalari isbir
en iyi yatak markalari isbir

Uzun yıllardır Türkiye ve birçok ülkede en iyi yatak modelleriyle hizmet veren İşbir, geniş bir ürün yelpazesine sahip. Üstelik uzun seneler boyunca sorunsuz kullanım avantajı da sağlıyor. Akıllı yataklardan yaysız yataklara kadar aradığınız pek çok modeli İşbir sitesinden veya mağazasından inceleyebilirsiniz.

Örneğin, Akıllı Yatak serisi vücut ısısı ve basıncına göre uyku kalitesini arttırabiliyor. Aynı zamanda yumuşak, orta yumuşak, orta, orta sert ve sert gibi farklı yapılarıyla da her bedenin ihtiyacını karşılayacaktır. Omurga dostu yataklarıyla İşbir ürünlerini mutlaka incelemenizi öneririm.

6Bambi

en iyi yatak markalari bambi
en iyi yatak markalari bambi

Bor veya siyah kum ile yatak üretimi yapıldığını biliyor muydunuz? Bambi, bor madenini yatak üretiminde kullanıyor. Bu sayede vücudunuz tam olarak dinleniyor ve uyku kaliteniz yükseliyor. Aynı zamanda paket yay sistemiyle de ses yalıtımı sağlayan özel bir yapıya sahip.

Magnasand Therapy Yatak serisindeyse içeriğinde 20 farklı mineral bulunan siyah kum yer alıyor. Bu sayede yaşam fonksiyonlarını dengeliyor ve adeta bir terapi etkisi sağlıyor. Üstelik ev tekstili, baza, başlık, komodin vb. birçok ihtiyacınızı Bambi’de bulabilirsiniz.

7Hibboux

en iyi yatak markalari hibboux
en iyi yatak markalari hibboux

Yataş’ın bir markası olan Hibboux, organik ve doğal üretim metoduna sahip. Özellikle doğal ürünlere ilgi duyuyorsanız Hibboux markasına göz atmalısınız. Üstelik 365 gün deneme fırsatı sunan tek marka olduğunu da söylemeliyim. Botanic Hybrid Yatak serisinde lateks, visko vb. birçok malzeme yer alıyor.

Bu sayede daha fazla konfor sağlamayı başarıyor. Aynı zamanda yüksek hava geçirgenliği sayesinde gece sık sık terleyenler için harika bir seçim olacaktır. Cloud R.E.M. Yatak serisi ise probiyotik hijyen sağlamayı başararak rakiplerinden ayrılıyor.

8Wellmatt

en iyi yatak markalari wellmatt
en iyi yatak markalari wellmatt

Türkiye’nin en büyük doğal bebek, çocuk ve yetişkin yatakları üreticisi olarak sizlere her zaman en kaliteli uykuyu sunmayı hedefliyoruz. Sağlıklı ve doğal uykuya getirdiğimiz yepyeni bir anlayışla artık Türkiye’nin her noktasındayız. Bir çoğumuz sabah her yerimiz ağrıyarak uyanır. Peki, fiziksel rahatsızlıklardan bir yatak suçlu olabilir mi?

Fiziksel rahatsızlıklarda insanlar ya ağrıların kendiliğinden geçmesini bekler ya da doktor doktor gezinip dertlerine deva bulmaya çalışır. Gün içinde yaşadığımız stres ve yorgunluğu da hesaba katarsak mutsuzluk katsayısının arttığı gerçeğini söyleyebiliriz. Hayatımızın üçte birini yatakta geçirdiğimizi göz önünde bulundurduğumuzda doğru yatak seçiminin ne kadar önemli olduğu daha da net. Kişiye özel ürettiğimiz en doğal yataklarla deneme süreniz boyunca kaliteli bir uyku konforu ile tanışmaya ne dersiniz.

9Dartistebedding

en iyi yatak markalari dartisbedding
en iyi yatak markalari dartisbedding

30 yılı aşkın tecrübesi ve arge çalışmalarıyla Dartistebedding, en iyi yatak markaları arasındaki yerini alıyor. Handmade, lateks, yaylı ve visco gibi farklı serileri de var. Aynı zamanda yatakların büyük bir kısmında organik örme kumaş, ipek ve visco jel gibi farklı katmanlar bulunuyor.

Çoklu katman yapısı ve paket yay sistemi ise uyku kalitesini doğrudan yükselten etkenlerden. Bununla birlikte ortopedik en iyi yatak arayışınız için de mutlaka Dartistebedding markasını incelemenizi öneririm. Ayrıca, aynı özelliklere sahip olan pek çok yatak markasına göre fiyatının daha uygun olduğunu da söylemem gerekiyor.

10Tempur

en iyi yatak onerisi tempur yatak
en iyi yatak onerisi tempur yatak

Son yıllarda Tempur yataklar oldukça popüler hale geldi. Bu yataklar yüksek yoğunluğa sahip karışık bir ağ sistemiyle viskoelastik süngerden üretiliyor. Dolayısıyla gece boyu vücut şeklini en iyi şekilde alırken ısı, kilo vb. etkenlere karşı da uyum sağlıyor.

Hemen Okuyun: Hanımların Tercihi En İyi Şarjlı Dikey Süpürge Tavsiyeleri (2023)

Üstelik Tempur markasının NASA Uzay Teknolojisi Sertifikası’na sahip olduğunu da söylemeliyim. Aynı zamanda üzerinde yer alan yumuşak dokulu kılıf, çamaşır makinesinde yüksek derecede yıkanabiliyor. Bu sayede her zaman temiz ve rahat bir yatağa sahip olabilirsiniz.

Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Günlük yaşantımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz yataklar farklı çeşitlerde piyasada bulunuyorlar. Eskiden beri birçok çeşidi olan yataklar temelde yaylı ve yaysız olarak iki türlüdür. Bunun yanında günümüzde hem teknolojinin gelişmesi hem de ihtiyaçların farklılaşması sebebiyle yatak çeşitleri de daha fazla çeşitlenmiş durumda. Yaylı ve yaysız yatakların yanına hybrid, ortopedik, visco vb. yatak çeşitleri de katılmış durumda. Şimdi bunları inceleyelim.

Hybrid Yatak

Hybrid yataklar günümüzde yaygın olmayan ancak oldukça konforlu olarak bilinen yatak çeşididir. Hybrid teknolojisinin yayılmaya başlamasıyla birlikte yatak endüstrisinde de kullanılan hybrid, diğer yatakların bütün özelliklerinin tek bir yatakta toplanması şeklinde tanımlanabilir. Latex, yaylı, ortopedik, visco vb. yatak çeşitlerinin tek bir yatak da hepsinin bulunması hybrid teknolojisiyle gerçekleşir ve bu özelliklerin tamamını barındıran yataklara da hybrid yatak adı verilir. Bu sayede de en iyi yatak türlerinin bir araya getirilerek en mükemmel ürüne ulaşmak amaçlanır.

Ortopedik Yatak

Yatak alımlarında günümüzde en çok duyulan terim ve en çok tercih edilen yatak türü ortopedik yataklardır. Aslında ortopedik diye tek bir yatağı sıfatlandırmak doğru değildir. İnsanların vücut tipine en uygun her yatak ortopediktir. Vücut tipine uygun yatağa sahip olan kişiler için en kaliteli ve verimli yatak tercih ettiği yataktır. Bu yüzden ortopedik yataklar için kişinin ağırlığı, vücudu yapısı, boyu vb. faktörler bir arada değerlendirilir.

Visco Yatak

Tekstil sektöründe ısı ile şekil alabilen süngere visco deniyor. Visco özellikli yataklar içerisindeki süngerlerle önemli ölçüde esneklik sağlıyorlar. Ancak bu esneklik hem kullanıma bağlı olarak hem de yatak yapımında kullanılan malzemenin kalitesine göre azalıp kaybolabiliyor. Bu yüzden visco yatak seçimlerinde hem kişisel özellikler göz önünde bulundurulmalı hem de yatağın malzeme kalitesi konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Ayrıca yatarken vücudun farklı noktalarında hissedilen ağrılar için visco yatak tercih edilebiliyor. Yine sabit olarak uyumak isteyen yatak üzerinde hareket etmek istemeyen kişiler de akıllı sünger teknolojisi sayesinde visco yatakları tercih edebilir.

Yaylı Yatak

Ana malzeme olarak yay ve sünger kullanılan yaylı yataklar en çok tercih edilen yatak modelleri arasında gösterilebilir. Yatağın içine süngerin altına yerleştirilen yaylar sayesinde esneklik ve yükseklik sağlanır. Ayrıca paket yaylar birbirinden bağımsız bir şekilde tasarlanır ve böylece kullanılan yataklarda özellikle çift kişi yatıldığında diğer kişinin yatak üzerindeki hareketlerinden sizin rahatsız olmadan uykuya devam etmenizi sağlar. Bu çerçevede yaylı yataklar hem konforlu hem de kesintisiz bir uyku deneyimi için ideal yataklardır.

Yorum Yap