1. Ana Sayfa
 2. İnternet

İnstagramdan Para Kazanma Sırları: Ayda 40 Bin TL (2023)

İnstagramdan para kazanmak için organik takipçi nasıl kasılır? Keşfete nasıl düşülür? Hepsini sizler için araştırdık. Hemen inceleyin.

İnstagramdan Para Kazanma Yöntemleri: En Kapsamlı Rehber (2023)
instagramdan-nasil-para-kazanilir-2023-2024
0

İnstagramdan para kazanma yöntemlerini sizler için bir araya getirdik. 2023 yılı itibariyle dünya genelinde 5 milyar insan sosyal medya kullanmaktadır. Bu sebeple büyük bir pazar oluşmaktadır. Bu kadar fazla kullanıcının bir noktada olması haliyle yeni para kazanma fırsatlarını bir araya getiriyor.

İnstagramda paylaşım yaparak para kazanmanız mümkün. Bunun için hedef kitlenizi iyi bir şekilde tanımanız gerekiyor. Ardından hedef kitlenizin problemlerini çözen içerikler üretmelisiniz. Yani insanlara fayda sağlayacak şekilde paylaşımlar yapmanız gerekiyor.

Bu şekilde ilerlediğinizde organik takipçi kazanabilirsiniz. Takipçi sayınız artınca para kazanma kısmına geçebilirsiniz. Yalnız çoğu kişinin yaptığı hata başlarda usanıp veya başaramıyorum diyerek bırakmasıdır. Bu işte azimli, kararlı ve istikrarlı olmanız gerekmektedir.

İnstagramdan Para Kazanma Yolları 2023

instagramdan para kazanma yontemleri
instagramdan para kazanma yontemleri

Instagram’da para kazanmak için size mükemmel bir yöntem sunacağız. Bu yöntemi sabırla ve kararlılıkla uyguladığınız takdirde ayda 30-40 bin TL para kazanabilirsiniz.

Herhangi bir işletme, marka veya şahsi hesabınız için organik olarak takipçi kazanmanız gerekiyor. Takipçi kazandığınız zaman bunu gelire dönüştürmek oldukça basitleşiyor.

Yüksek takipçiye sahip bir instagram hesabında ürün satabilirsiniz, markalarla satış ortaklığı yapabilirsiniz, danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Bunun gibi para kazanabileceğiniz birçok yöntem ortaya çıkmaktadır.

Tüm bunları yapabilmek için instagram hesabınızı nasıl oluşturacağınızı ve ince detaylarını bilmeniz gerekiyor. Gönderi paylaşımı, reels videoları, hikayeler, doğru etiket kullanımı, paylaşım sıklığı ve zamanı gibi detayları da atlamamak gerekiyor.

İnstagramda bulunan Milyonergiller hesabı motivasyon, başarı ve gelişim ile ilgili içerikler üreterek kitle oluşturuyor. Oldukça yararlı içerikler paylaşılan hesapta ağırlıklı olarak reels videolarına yer verilmiş ve bu hesap ayda 20 bin TL kazanç elde ediyor.

İnstagram hesabı büyütmeyi hiç bilmeyen birinin bile nasıl yapılacağını öğrenebileceği bir e-kitap var. Bu e-kitap instagramda sayfa büyütme ipuçlarından, video ve ses düzenlemeye kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar resimli bir şekilde öğretiyor.

69,99 TL gibi komik bir rakama satılan bu e-kitap sınırlı süre için indirimde ve kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Bu E-Kitaptan Neler Öğreneceksin?

 • Profesyonel bir hesap oluşturmayı,
 • Sayfa adı, düzen ayarlarını,
 • Gönderi, hikaye ve reels paylaşımlarını nasıl düzenlemeniz gerektiğini,
 • Reels videoları nasıl oluşturacağınız,
 • Sesinizi ve yüzünüzü kullanmak isterseniz hangi programları kullanarak nasıl düzenleme yapacağınızı,
 • #etiket kullanım detaylarını,
 • Gönderi paylaşım sıklığının nasıl koordine edilmesi gerektiğini,
 • Gönderi paylaşım zamanlamasını,
 • Para nasıl kazanılacağını,

Kendi hesabınızdan para kazanmasanız bile hesap yönetimini A’dan Z’ye öğreneceğiniz için firmaların, şahısların hesaplarını kolay bir şekilde yöneterek para kazanabileceksiniz.

Ücretli yani premium özelliklere sahip uygulama ve programları nasıl daha ucuza alacağınızı da yine bu e-kitap sayesinde öğrenmiş olacaksınız.

Bu sayede işleriniz çok daha kolay bir hale gelmiş olacak.

instagramdan para kazanma milyonergiller
instagramdan para kazanma milyonergiller
HEMEN SATIN AL

Instagramdan Para Kazanma Yolları Nelerdir?

instagramdan para kazanmak 2023
instagramdan para kazanmak 2023

Çoğu sosyal medya kullanıcısının aklında bulunan bazı şeylerden biri, nasıl bu mecralardan para kazanacaklarıdır. Günümüzde para elde etmenin bir çok yolu vardır ve bunlardan biri de instagram üzerinden para kazanmaktır, bir çok kullanıcının aklındaki bu soru için derlediğimiz cevaplar şunlardır:

 • Sponsorlar İle Anlaşma.
 • Satış Yapmak.
 • Ortak Bir Kuruluşta Pazarlamacı olmak.

Instagramda para kazanmanız için yapmanız gerekenler. Şimdi bunlara detaylıca göz gezdirelim.

Sponsorla ile Anlaşma

Instagramda belli takipçi sayısına ulaştığınız zaman firmalardan reklam almaya başlayabilirsiniz, bu durumda sponsorluk aldığınız şirketin sizeden tanıtmanızı istediğiniz ürünleri reels, hikaye ve gönderilerinizde paylaşmanız gerekmektedir. Instagram bir sosyal paylaşım sitesi olduğundan yaptığınız ürünün tanıtımları bir çok insana ulaşıcaktır ve bu sayede firmalar sizlere belli bir miktarada ödeme sağlayacaktır. Sponsorluk almadan önce dikkat etmeniz gereken şey ise firmaların sizlere tanıtmanız istedikleri ürünlerdir, bu ürünler eğer kalitesiz olurlarsa takipçileriniz sizlere karşı bir güven eksikliği duymaya başlayacaklardır.

Satış Yapmak

Instagramda yapılan satışlar milyonlarca insana ulaşma şansı olduğundan dolayı bu tarz bir platformda yaptığınız satışlar sizlere fazlaca para kazandırabilir. Bunu yapacaksanız eğer bir e-ticaret sitesi kurmak en akıllıca seçim olabilir, açtığınız e-ticaret sitesini instagram üzerinden tanıtabilirsiniz veya instagram mağaza üzerinde de satışlarınızı ortaya koyabilirsiniz.

Ortak Bir Kuruluşta Pazarlamacı Olmak

Bunun sponsorluk ile aynı olduğunu düşünebilirsiniz ancak öyle değildir. Aralarındaki fark ise sponsorluğun geçici olmasıdır. Size uygun bir marka ile anlaşarak onların reklam yüzü veya resmi pazarlamacısı olmak, uzun vadede daha sağlıklı olmakla birlikte kalıcılığınızı da belli bir zamana kadar garantilemiş olursunuz.

Instagram’dan para kazanmak için dikkat etmeniz gerekenler

instagramdan-nasil-para-kazanilir-2023-2024
instagramdan-nasil-para-kazanilir-2023-2024

Yazının başında da dediğimiz gibi para her şey değil. Bu nedenle birlikte çalıştığınız markalara dikkat etmelisiniz. Sonuçta takipçileriniz sizi ve paylaşımlarınızı sevdikleri için takip ediyorlar. Eğer onları yanıltacak ya da yanlış yönlendirecek tanıtımlar paylaşırsanız bir anda gözden düşmeniz işten bile değil.

Ne kadar takipçiniz olduğu önemli ancak temel nokta bu değil. Bin takipçili bir hesaptan %70, 100 bin takipçili bir hesaptan %5 geri dönüş alan bir marka emin olun az takipçili hesapla çalışmayı tercih eder. Bu nedenle sahte takipçilerle şişirilmiş bir hesap oluşturmayın. Takipçileriniz organik olsun, etkileşimde bulunsunlar ve size güvendikleri için tanıtımlarınıza da güvensinler.

#Hemen Okuyun: Para Kazanmanızı Sağlayacak En İyi Link Kısaltma Siteleri (2023)

Her alanda olduğu gibi burada da karşınıza pek çok dolandırıcı çıkabilir. Bu nedenle kurallarınız olsun. İşin hukuki yönü hakkında bilgi edinebileceğiniz uzmanlardan fikir alın. Basit gibi görünse bile söz konusu anlaşmanın kurallarına uyulmadığı takdirde başınıza kötü şeyler gelmeyeceğini kimse garanti edemez. Biraz yardım almak her zaman iyidir.

Instagram’dan para kazanmak isteyenlerin uygulayabileceği etkili yöntemlerden ve bu yöntemler hakkında bilmeniz gereken detaylardan bahsettik. Artık dijital dünya ticari bir pazar haline geldi. Çok geç olmadan bu pazarda yerinizi alabilir ve bu dünyanın etkili isimlerinden biri olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap